68. loutkářská Chrudim

Loutkářská Chrudim 2019 Autor: archiv festivalu

Představením chrudimského folklorního souboru Kohoutek začíná 68. loutkářská Chrudim. Na pěti scénách i v zákoutích krásného města Chrudim se od pátku 28. června do čtvrtku 4. července budete potkávat se současnou podobou loutkového divadla. A pokud se nechcete jenom dívat, můžete si v mnoha dílnách vyzkoušet, jak se loutky vyrábí.


Program festivalu je bohatý. Na své si přijdou více než dvě stovky seminaristů z celé české republiky jejichž denní režim je naplněn k prasknutí, dopoledne chodí na workshopy, odpoledne zhlédnou představení hlavního programu a k tomu ještě porci inspirativních inscenací a den zakončí večerními diskusemi.

Pro ty, kteří přijedou jen na část festivalu jsou připraveny workshopy, divadelní produkce a koncerty. Jak pro Český rozhlas v Pardubicích řekl jeden z hlavních organizátorů Michal Drtina: „Několik let se snažíme, aby se rozrostl otevřený program určený veřejnosti. Připravujeme pro návštěvníky několik loutkářských dílen, inscenací ve volném prostoru. Na své si přijde ten, kdo má rád klasické loutkové divadlo, ale i ten, kdo se rád podívá na jeho nové formy a nové pojetí. Nebude chybět například divadelní autobus Divadla Bufet.“

Do základního programu jsou zařazeny inscenace z deseti postupových přehlídek. „Na nich vybraly odborné poroty a programová rada festivalu do hlavního programu 23 nejzajímavějších inscenací letošní sezony. Inspirativní část festivalu tvoří dalších třicet inscenací českých a slovenských nezávislých a statutárních profesionálních divadel. Pokud budou návštěvníci vybírat inscenace pro své děti, doporučuji řídit se věkovou skupinou, která je u inscenací uvedena. Ne všechna představení jsou pro malé děti.“

Slavnostní zahájení se uskuteční v sobotu 29. června v 17 hodin v parku za Divadlem Karla Pippicha. Na něm zahraje kapela Bombarďák, ale ještě než spustí, bude pokřtěna nová fotografická kniha Chrudimskoz nebe, kterou vydává CBS Nakladatelství Zlín.

Program festivalu a on-line nákup vstupenek najdete zde >>>

Autor: Amaterská Scéna