Ateliér s Petrem Haškem

Petr Hašek Autor: www.loutkar.eu

Jak hrát? Jak být na jevišti a nezbláznit se? Co že je to ta dramatická situace? A k čemu ji jako herec potřebuji? Má režisér vždycky pravdu? Jak nezlomit kolegovi-hercovi nohu?


Pokud jste si někdy položili alespoň jednu z těchto otázek, pak zavítejte 8. 4. do VILY Štvanice na praktický herecký ateliér s uměleckým šéfem souboru Geisslers Hofcomoedianten a Malého divadla v Českých Budějovicích PETREM HAŠKEM.

Skrze hry a jednoduchá cvičení proniknete k principům hereckého umění, uvolnění a radosti z návratu k dětské spontaneitě, která je vždy součástí divadla. Budete se prakticky zabývat stavbou, principy a definicí dramatické situace, která tvoří základ každého divadla. Čas věnujeme také divadelním cvičením na téma týmové spolupráce, komunikace a vnímání partnera.

Dílna je určena všem bez ohledu na věk, zkušenosti či předpokládaný talent. Naším cílem je si užít krásný den a objevit v sobě nové – tušené i netušené – možnosti.

Pro každého účastníka workshopu je připravena akce 1+1 vstupenka zdarma na vybraná představení ve VILE.

Petr Hašek

*1979 je absolventem režie na KALD DAMU, uměleckým vedoucím, režisérem a spoluzakladatelem souboru Geisslers Hofcomoedianten a jejich nezaměnitelného nového barokně-divadelního stylu. Mimo svoji režijní činnost (např. Divadlo LETÍ, Divadlo Minor, Palác Akropolis, kladenské Divadlo Lampion, hradecké Divadlo Drak, českobudějovické Jihočeské divadlo aj.) působí i jako lektor hereckých kurzů v Čechách i zahraničí. V roce 2013 se stal kmenovým režisérem Malého divadla v Českých Budějovicích a od ledna 2014 je jeho uměleckým šéfem.

Autor: Fenix Radio