Ateliér Viléma Štvaného ve VILE Štvanice a FUCHS2

Autor:

Rádi bychom Vás informovali o nadcházejícím programu Ateliérů Viléma Štvaného ve VILE Štvanice a nově také v sousedním FUCHS2, tedy dřívější Fuchsově kavárně, která bývala dějištěm prvorepublikových jazzových koncertů, hokejových mistrovství světa i diskoték 90. let.


V neděli 14. 4. máme připraven Ateliér site-specific s Ivo Kristiánem Kubákem a Marií Novákovou, kteří účastníkům nastíní principy site–specific, imerzivního a dokumentárního divadla v prostorách bývalé Fuchsovy kavárny. Workshop je otevřen pro herce, scénografy i režiséry a výstupem bude divadeln scénář zasazený režijně i scénograficky do Fuchsovy kavárny.

V pátek a sobotu 26. – 27. 4. pořádáme hned dvoudenní Ateliér dokumentární fotografie s Viktorem Kronbauerem během premiéry a první reprízy site-specific představení Chrám hokeje. Jeden z nejvýznamnějších českých divadelních fotografů bude s účastníky ateliéru celé dva večery fotit představení i konzultovat výstupy! Pro účast není nutné profesionální fotografické vybavení, pro každý fotoaparát se najde vhodný úkol.

Kompletní program obou dnů na www.vilastvanice.cz/…oar/ateliery

Autor: Jitka Kostelníková