Autentický listopad 2017 v Divadle Kámen

Listopad v DK Autor: Archiv souboru

Noční opelichané oslavy, Zahradní baroko a lesní opíjení, přednáška a mnohé jiné, nač zve Divadlo Kámen


Noční opelichané oslavy…:

9.11. od 19:30 hodin oslavíme – lehce (ne)autenticky – 10 LET působení ve vlastním studiu na karlínské Invalidovně; zahrajeme nejnovější a skoro nejstarší hru, povíme si, co nás v dalších deseti letech čeká, a dáme si kávu, kávu nebo čaj… a rum!
18.11. budeme opět součástí Noci divadel; budeme hrát, debatovat a od 22:00 intenzivně žít v rámci workshopu divadelního minimalismu; na baru bude dostatek rumu, nějaká whisky a v galerii betonové obrazy; vstup ZDARMA, prosíme o rezervaci míst!

Zahradní baroko a lesní opíjení…:

23.11. od 19:30 zahrajeme hru Asi ani zahrada s barokní obětinou J.S. Bacha v podání souboru Temperament430. Hru jsme hráli nedávno v priestoru súčasnej kultúry A4 v Bratislavě v rámci mezinárodního festivalu autorského divadla Pro-téza (viz foto v příloze). Opět jsme si potvrdili, že dialog mezi divadlem a hudbou je někdy celkem hustej a někdy celkem řídkej. Prostě když se hraje punk, není to jako když se hraje jazz nebo klasika. Takže tentokrát to krásně svěží baroko! Vstupenky zde.

28.11. od 19:30 zahrajeme Karkulku; snad zbyde ještě nějaký rum a snad se při salónní debatě na téma: (ne)omezení autentičnosti v klasicky vystavěné komedii trochu opijeme.

Napsali jsme my a prof. Jan Císař…:

na stránkách Divadelních novin máme reportáž z naší první salónní debaty. Jednou sláva!
Petr Odo M napsal recenzi k představení Žiju, aby žili Společnosti Dr. Krásy. Číst můžete jak na osobním blogu Petra Oda M, tak na i-DN. Hezké autentické čtení!
prof. Jan Císař použil v článku k představení Přibližně dvaatřicet zubů, který vyšel nedávno v LN, termín ,,performativní rozměr promluv“. Důkladněji k tomuto termínu a dalším autentickým teatrologickým pojmům v příštích postřezích.

Listopadová přednáška: 21.11. od 18:00 představí historik umění Ladislav Zikmund-Lender své ,,Kalifornské sny: Cesty moderní architektury z Čech do Kalifornie“; schválně, jestli tam znají rum…

Letní kuriozita: v Brně mají sochu, která vypadá jako srrrdce mamuta; stojí ve veřejném prostranství před budovou zdrav. střediska na sídlišti Lesná; logicky je to tedy srdce nebo jiný důležitý orgán (Zdeněk Makovský, svařovaný bronz, 1976). (viz foto v příloze)

_____________­________________________­_________________

POZNÁMKA POD ČAROU: Nová premiéra hry Ok plus F se blíží! Už v pátek 8.12. od 19:30 hodin! Sledujte web a FB!

Autor: Petr Macháček