Budějcká Thálie 2021 po jedenadvacáté

Budějcká Thálie 2021 - program Autor: archiv přehlídky

Přehlídka Budějcká Thálie se uskuteční ve dnech 13.- 24. října 2021. Jde o nesoutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů, kterou pořádá DS J.K.Tyl Č. Budějovice za podpory statutárního města České Budějovice, Jihočeského kraje a ve spolupráci s Krajskou jihočeskou organizací Pionýr.


Přehlídka nabídne 12 představení (9 pro dospělé, 3 pro děti). Představení se uskuteční na domovské scéně souboru – v Divadle U Kapličky (Husova 45, České Budějovice). Přehlídky se účastní celkem 150 herců a techniků z devíti měst České a Slovenské republiky.

Budějcká Thálie přivítá kromě čtyř jihočeských souborů (DS J.K.Tyl Č. Budějovice, MAREDIV s.r.o. Č. Budějovice, DS Dutam Prachatice, DS MonAmour Dačice) Divadlo Máj Praha, DK Jirásek Č. lípa, DS Krupka, DS D3 K. Vary a Divadlo Commedia Poprad.

Převládajícím žánrem bude již tradičně komedie a to v nejrůznějších podobách: od situační, špionážní až po komedii crazy, hořkou, drsnou či se suchým anglickým humorem. Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, kouzlo stáří, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění. V dramaturgické skladbě se objevují jména autorů, kteří patří k úspěšným komediografům ( V. Peška, M. Camoletti). Zastoupena je i česká tvorba – komedie Srnky, Modelka XXL, Můj sluha Saturnin. K hlubšímu zamyšlení vybízejí představení Skřivani už jen v Shakespearovi a Maryša. Letošní přehlídka nabízí představení z repertoáru předních amatérských scén z Čech, Moravy i Slovenska. Festival umožní vystoupení talentovaných mladých hereckých klubů (DS D3 K. Vary). Repertoár pro dětského diváka počítá se všemi věkovými skupinami, pro nejmenší jsou určeny klasické pohádky se zvířátky a malá dílna.

Předprodej vstupenek

Turistické informační centrum, náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice
on-line www.cbsystem.cz

Zbylé vstupenky lze zakoupit vždy půl hodiny před představením v Divadle U Kapličky.

Ceny vstupenek:
Večerní představení: 120,– Kč
Senioři a ZTP 70,– Kč
Dětská představení: 60,– Kč

Bližší informace

http:// www.budejckathalie.estranky.cz www.divadlobudejovice.cz
Václav Krištůfek – tel: 773 559 700

Ředitel festivalu Václav Krištůfek: „Zárukou udržení slibné 21. leté tradice festivalu je nejen kvalita nabídnutých představení, ale také jejich pestrost. Tu zaručuje sám život a úhel pohledu na něj. Většina představení uvedená na B. Thálii 2021 byla oceněna na národních přehlídkách za scénografii, režii, herecké výkony nebo postoupila na krajské i celostátní přehlídky jako Jiráskův Hronov, Třešťské divadelní jaro, Stříbrný vítr Písek a další. Byla uvedena i na scéně Činoherního klubu v Praze nebo na festivalu českého amatérského divadla v New Yorku.“

Autor: Amaterská Scéna