Celostátní přehlídka sokolských loutkových divade

Devátá celostátní přehlídka sokolských loutkových divadel Autor: archiv přehlídky

Přerovští sokolové srdečně zvou na devátou přehlídku sokolských loutkových divadel, která se koná od 10. do 12. května 2019 v přerovské sokolovně. Na programu bude deset loutkových inscenací, přednáška o loutkovém divadle a postupová soutěž individuálních výstupů s loutkou.


9. SOKOLSKÁ CELOSTÁTNÍ LOUTKÁŘSKÁ PŘEHLÍDKA 2019 – PROGRAM

PÁTEK 10. května 2019

10 hod. • loutkové divadlo EXKURZE – prohlídka prostor loutkového divadla sokola Přerov pro širokou veřejnost spojená s výkladem o fungování a historii divadla.

14 hod. • sál loutkového divadla
Loutkářský soubor Sokol Chrudim – Ahoj Chrudim • Libor Štumpf
Kašpárek v sokole aneb Pojďme cvičit

16.30 hod. • loutkové divadlo SEMINÁŘ – Zákonitosti loutkového divadla • Jan Muller, Hana Dotřelová, Aleš Pop

SOBOTA 11. května 2019

9 hod. • sál loutkového divadla
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

9.30 hod. • sál loutkového divadla
Loutkové divadlo Sokol Přerov – Přerovský Kašpárek
Vojtěch Cinybulk (úprava Petr Douda)
Kaimovo dobrodružství

11 hod. • předsálí sokolovny
Loutkové divadlo Sokol Vyškov – Divadlo Sokolík • J. Forejt
O kozách a loupežnících

14 hod. • sál loutkového divadla
Loutkové divadlo Sokol Uherské Hradiště – Kašpárek
R. F. Vojíř (úprava Marie Kellerová)
Tajemství starého kahance aneb Poklad skřítků

15 hod. • předsálí sokolovny
Loutkové divadlo Sokol Praha-Hostivař – Frydolín • Jiří Kafka (úprava Petra Šikýřová)
Dobrodružství Hopa a Hupa

16 hod. • sál loutkového divadla
Loutkové divadlo Sokol Olšany – Kašpárkovi kamarádi
Bohumil Schweigstill (úprava Miroslav Drhlík)
Honza a zlá princezna

18.30 hod.
Individuální výstupy s loutkou
Soutěž s postupem na Loutkářskou Chrudim. Hodnocení soutěžících.

NEDĚLE 12.května 2019

10 hod. • předsálí sokolovny
Loutkové divadlo Sokol Bzenec – Kašpárek
podle lidové pohádky Josef Ženata
Jak švec čerta ošidil

11 hod. • sál loutkového divadla
Loutkové divadlo Sokol Velké Popovice
Miloslav Lesný (úprava Markéta Čistá)
Pohádka o slunci

14 hod. • sál loutkového divadla
Loutkové divadlo Sokola pražského – Kašpárek Sokola pražského
Bohumír Schweigstill (úprava Libuše Kašparová)
Zlaté srdce

15.30 hod. • sál loutkového divadla
Loutkové divadlo Sokola Valašské Meziříčí – Pimprlata
Iva Bublíková (úprava Jana Fabiánová)
O Koblížkovi

Po posledním představení slavnostní zakončení přehlídky.

Změny programu vyhrazeny.

Autor: Michal Drtina

Přílohy:


sokol-prehlidka2019-zxkn2.pdf