DILIA a LETÍ uvádí seriál inscenovaných čtení 8@8

Autor:

Úspěšné novinky českých i zahraničních dramatiků v českých překladech - samé české premiéry! Jednotlivé večery cyklu koncipují tvůrci jako komorní skicy k budoucím inscenacím – inspirujte se! Uvádíme již od listopadu 2005.


Cyklus scénických skic 8@8 2018

instantní divadlo > k okamžitému použití > samé dobré hry

v rámci Pražského divadelního festivalu německého jazyka

Miroslava Svolikova: TA ZEĎ SE POSPOJUJE SAMA A HVĚZDA PROMLUVILA, HVĚZDA TAKY NĚCO ŘEKLA
27. listopadu 2018 ve 20:00 ve VILE Štvanice
Byla jednou jedna Evropa. Futuristické museum střeží památky ze zašlých časů. Teď je ovšem muzeum bez návštěvníků, jen tři podivné postavy hry, účastníci a výherci konkurzu, přicházejí, aby převzali úkol, na nějž napjatě čekají. O co se však jedná? Evropa snad byla kdysi dobrou myšlenkou, ale ve hře se z unie stává pouhá onie, fragment a přežitek čehosi, jehož původ a smysl je nejasný.
Překlad: Barbora Schnelle
Režie: Linda Dušková

Bonn Park: KŇOURÁNÍ MLÉČNÉ DRÁHY
29. listopadu 2018 ve 20:00 ve VILE Štvanice
Vesmír se otřásá, země se chvěje a nikdo nemá možnost utéct. Donald Trump se omlouvá za období své vlády, Heidi Klum se nestydí za to, že přibrala a chystá se pohltit mámu, tátu a půl království k tomu. Lidé v tomto sci-fi dramatu jsou bez naděje, někdy dokonce zlí a protivní, ale snaží se dělat věci tak, aby byly takzvaně „great again.“ Subverzivně epochální a perverzně přihlouplý text bez věkového omezení promlouvá k divákům, kteří jsou připraveni se konfrontovat s přetížením dnešního světa, třídí odpad a neprodávají vlastní prarodiče na orgány.
Překlad: Petra Zachatá
Režie: Adam Skala

PŘEKLADY VZNIKLY ZA PODPORY NČLF A GOETHE INSTITUTU.
PROJEKT VZNIKL ZA PODPORY DOZORČÍ RADY DILIA, HL.MĚSTA PRAHY, MKČR, EUROLINES.

Autor: Amaterská Scéna