Divadelní kontejner 2017

Soubor Ústaf-voiceband.cz Autor: archiv přehlídky

Kulturu přiveze kontejner - již 4 ročník festivalu nezávislé divadelní kultury na konci léta se uskuteční 25.8.–3.9. na ulici Středova v Brně, pod širým nebem.


Divadelní kontejner je ojedinělý umělecký projekt, pro který jak už název napovídá je důležitý kontejner. Jde o velký stavební kontejner, který je spíš než pro kulturu, známý ze staveb. V tomto případě je kontejner umístěn do centra města Brna na ulici Středovu. Site specifik prostor, který umístěním kontejneru vnikne, společně s paletovým pódiem, slouží jako divadelní scéna. Po deset dnů trvání festivalu je kontejner zázemím pro pořadatele a každý den jiné účinkující.

Základním kamenem festivalu jsou divadelní představení a performance rozmanitých žánrů, se začátky v 18 hodin. Na programu můžete najít divadelní představení Kocour v botách, které přiveze Veselá divadelní společnost. Bude také improshow od uskupení Střídavá péče nebo literární čtení kombinované se stand upem od Vojtěcha Landy. Perličkou programu je loutková inscenace pro dospělé Faust, kterou vytvořili a hrají Zuzana Smolová (CZ) a Peter Gaffney (US).

Diváci se také mohou těšit na originální a zábavné vyprávění Dominiky Šindlerkové ze skupiny Storytelling.cz. A Erbenovy balady zazní v podání souboru Ústaf-voiceband.cz.

Celý festival překvapivě nezahájí herci, ale vědci. A to mladí vědci z Masarykovi univerzity s jedinečným projektem Science slam MUNI. Kdy je vědcovým úkolem představit výzkum, na kterém pracuje, poutavou a vtipnou formou v pár minutách na divadelním pódiu.

Po divadelním programu budou koncerty převážně brněnských kapel, zahrají Jáma s hranostajem, Hawaii Swing society, Hedvika a Harnach a další. Vystoupí také kapela Eliška, která na Portě 2017 získala zvláštní ocenění poroty za originální přínos folkové muzice.

„Osobně se těším na Pavla Čadka – písničkáře s violoncellem, který vystoupí i společně s hostem možná hosty.“ říká Hana Zukalová dramaturgyně festivalu.

V programu mají svoje místo i představení pro děti. Program pro děti je zařazen, až na druhý víkend festivalu, který připadá na září. Pohádku a koncert pro děti přiveze po dálnici D1 Divadlo Dívadlo Praha. A děti dětem by se dalo nazvat muzikálové vystoupení Dividýlka Andělské Křídlo.

Závěrem festivalu bude koncert skupin Vítr Ví, která o sobě tvrdí, že je „countryfolkco­verfúze“. Po setmění bude třešničkou na festivalu lightshow žonglérské skupiny Knoc Knoc.

Hanka Zukalová

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


Program-Divadelniho-kontejneru-2017-cgodm.pdf