Divadelní kroužky Paměti národa

Mladí herci vyprávějí ve Studiu Palm Off příběhy protektorátní Prahy. Autor: archiv PB

Koncem září 2020 se v Praze otevře již třetí semestr Divadelních kroužků Paměti národa, při nichž účastníci pátrají po příbězích 20. století s využitím databáze Paměť národa a na jejich základě připravují veřejná vystoupení. Novinkou je rozšíření do regionů!


Kroužky pro děti staršího školního věku najdete nově v Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni, Pardubicích, Hradci Králové či Pardubicích. Chcete být při tom?
Těšíme se na vás!

Divadelní kroužky společnosti Post Bellum, o. p. s. jsou určeny zájemcům o divadlo a moderní historii ve věku 12–18 let. V Praze se konají od pondělka do čtvrtka v odpoledních hodinách a ke společným setkáním využívají zázemí divadelních scén – Divadla v Dlouhé (P1), Na Jezerce (P4), Pod Palmovkou (P8) a Kaštanu (P6).

Účastníci, kteří se pod vedením lektorů schází v 10–15 členných skupinách, se seznamují s nedávnou historií a dostávají možnost vyjádřit svůj postoj k dané době i současné situaci. Divadlo se hraje na netradičních místech (s představením věnovaným válečným veteránům jsme vystupovali např. u stanic metra či v Kasárnách Karlín). Kreativním způsobem rozvíjíme zájem o moderní dějiny, skupinovou citlivost a při setkáních s pamětníky i mezigenerační dialog a vzájemné porozumění.

Právě nyní je čas přihlásit se na podzimní semestr. Více informací a předběžnou přihlášku naleznete na webu: divadlo.pamet­naroda.cz nebo na adrese: divadlo@postbellum.cz

Zuzana Burdová
tel. 602 873 984

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:

Kolaz-Divadlo-fog50