Divadelní Piknik Volyně 2017

Divadelní Piknik Volyně Autor: Archiv přehlídky

Celostátní přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla se také letos uskuteční v jihočeské Volyni pod názvem Divadelní Piknik Volyně. Ve dvou prodloužených víkendech 4. – 7. 5. a 11. – 14. 5. 2017 bude k vidění 20 nejlepších inscenací letošní sezóny, které vybrala programová rada z návrhů vzešlých z krajských postupových přehlídek.


Těch se zúčastnilo přes 100 souborů.

V lektorském sboru Divadelního Pikniku Volyně letos zasednou: Kateřina Baranowska, Aleš Bergman, Jaromír Hruška, Zdeněk Janál a Michal Zahálka.

Součástí festivalu jsou i semináře. Volit můžete mezi jevištní řečí, hereckým seminářem, dramaturgickou ambulancí nebo diskusním klubem.

Dále se můžete těšit na PIQUE-NIQUE QUIZ – celopřehlídkovou soutěž pro diváky o piknikový koš, na BURKE CUP – soutěž (nejen)divadelních týmů o pobyt na příštím ročníku zdarma a již tradiční noční opékání buřtů a všudypřítomné buchty pana Tichého.

Divadelní Piknik Volyně 2017 se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana. Z pověření a za finančního přispění ji pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s Městem Volyně, Volyňskou kulturou, p. o., DS PIKI Volyně a Divadlem Vodvaz Volyně.

DIVADELNÍ PIKNIK VOLYNĚ 2017 4. – 7. A 11. – 14. 5. 2017

PROGRAM Čtvrtek 4. května 2017

19.00 – 19.15 Slavnostní zahájení Divadelního Pikniku Volyně 2017

19.15 – 22.30 MDS Cyrano České Budějovice / režie: Kateřina Studená E. Rostand, V. Adamčík, F. Šinkner: Cyrano (NN)

23.30 – 00.30 Diskuse (Cyrano) (MS)

Pátek 5. května 2017

09.00 – 11.10 DS POD MASKOU ZUŠ Františka Drdly Žďár nad Sázavou / režie: Jana Mifková Martina Kinská, Jana Mifková a soubor: PANKRÁC´45 (NN)

12.15 – 13.30 Diskuse (PANKRÁC´45) (MS)

14.00 – 16.30 DS Břetislav Břeclav / režie: Jana Vrzalíková Tennesee Williams: Sestup Orfeův (NN)

18.00 – 19.00 DS „Ještě NE!“ Praha / režie: Michaela Doležalová Zuzana Ferenczová, Anton Medowits: Solitaire.sk/cz (PT)

18.00 – 19.00 Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů (NN)

20.00 – 21.00 DS „Ještě NE!“ Praha / režie: Michaela Doležalová Zuzana Ferenczová, Anton Medowits: Solitaire.sk/cz (PT)

20.00 – 21.00 Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů (NN)

22.00 – 01.00 Diskuse (Sestup Orfeův, Solitaire.sk/cz, Valérie a týden divů) (MS)

Sobota 6. května 2017

10.00 – 11.30 Divadlo poPUD Brno / režie: Jiří Petrů Julia Cho: Archiv jazyků (NN)

12.30 – 13.45 Diskuse (Archiv jazyků) (MS)

14.00 – 14.40 Divadelní duo ToŤ Praha / režie: Divadelní duo ToŤ Praha Ladislav Karda, Ondřej Zais: Toť divadlo (NN)

15.30 – 16.30 Diskuse (Toť divadlo) (MS)

16.30 – 18.30 Rádobydivadlo Klapý / režie: Ladislav Valeš Marina Carr: U kočičí bažiny (NN)

20.00 – 21.30 Divadlo JakoHost Plzeň / režie: Jana Kubátová Jordi Galcerán: Grönholmova metoda (NN)

22.30 – 00.30 Diskuse (U kočičí bažiny, Grönholmova medota) (MS)

Neděle 7. května 2017

10.00 – 12.45 DS Vrchlický Jaroměř / režie: Jan Sklenář A. a V. Mrštíkové, M. Krobot, B. Rychlík: Rok na vsi (NN)

13.30 – 14.30 Diskuse (Rok na vsi) (NN)

14.30 – 16.00 Divadlo Akorát Praha / režie: Adéla Červenková Martin McDonagh: Mrzák Inishmannský (NN) Do 15 let nepřístupné

17.00 – 18.00 Diskuse (Mrzák Inishmannský) (MS)

Čtvrtek 11. května 2017

18.00 – 19.15 Divadlo Duha Polná / režie: Petr Vaněk Aldo Nicolaj: Tři na lavičce (K)

20.30 – 21.50 Divadelní ateliér Domu UM Praha / režie: Filip Bařina Marius Von Mayenburg: Pes, noc a nůž (NN)

23.00 – 01.00 Diskuse (Tři na lavičce, Pes, noc a nůž)

Pátek 12. května 2017

09.30 – 11.00 Divadelní klub Jirásek Česká Lípa / režie: Václav Klapka Václav Klapka: Commedia ála carte (NN)

12.00 – 13.15 Diskuse (Commedia ála carte) (MS)

15.00 – 17.15 DS J.K.Tyl Lomnice nad Popelkou / režie: Petr Sádek M. Glaser, O. Šubrtová: Muž 7 sester (NN)

18.30 – 19.45 Diskuse (Muž 7 sester) (MS)

20.00 – 21.20 DS Symposion Třebechovice pod Orebem / režie: Petr Hofman Alfred Jarry: Vono to pude aneb Král Ubu (NN)

22.15 – 23.30 Diskuse (Vono to pude aneb Král Ubu) (NN)

Sobota 13. května 2017

10.00 – 11.15 DS Klas / Divadlo Zdrhovadlo Klášterec nad Ohří / režie: Václav Polda Stanisław Lem, Václav Polda: Solaris (NN)

12.30 – 13.45 Diskuse (Solaris) (MS)

14.00 – 15.00 Malá scéna ZUŠ Zlín / režie: Martin Dominik Polínek E. A. Poe, M. D. Polínek: Večer pro Edgara… aneb Maska červené smrti a… (NN)

16.00 – 17.15 Diskuse (Večer pro Edgara…) (MS)

17.30 – 19.00 BURKE CUP (soutěž nejen divadelních týmu o pobyt na DPV 2018 zdarma)

19.00 – 21.00 Proskovické divadlo Na Struhou Ostrava-Proskovice / režie: Tomáš Matlenga Ray Cooney: Nerušit, prosím! (NN)

22.00 – 23.15 Diskuse (Nerušit, prosím!) (MS)

Neděle 14. května 2017

10.00 – 11.20 Kočovné divadlo Ad Hoc / režie: Kočovné divadlo Ad Hoc Jan Duchek: Nové TV (NN)

12.30 – 13.45 Diskuse (Nové TV) (MS)

14.00 Slavnostní zakončení Divadelního Pikniku Volyně 2017 a vyhlášení výsledků s předáním ocenění

(NN – Na Nové, MS – Malý sál Na Nové, PT – Pošumavská tržnice, K – Kino)

Nabídku seminářů, přihlášku a objednávku najdete zde:

http://www.nipos-mk.cz/?…

Autor: Amaterská Scéna