Divadelní spolek Vojan LIbice nad CIdlinou vás zve

Z představení BUFO Praha Autor: archiv souboru

V roce 2020 pokračujeme v divadelní nabídce:


Pátek 7. 2. 2020 v 19.30 Taneční divadlo BUFO Praha

Poprvé se nejen v Libici n. C., ale i v širokém okolí představí toto divadlo. Uvidíme výběr z lety prověřených veselých a divácky velmi úspěšných čísel s názvem „Letí smetí“. V druhé části se pobavíme v taneční grotesce „Tadáda dib tadáda“. Dvacetpět účinkujících vám připravilo více než hodinu smíchu. Soubor má za sebou účinkování na mnoha festivalech nejen scénického tance, ale i divadelních, např. Jiráskův Hronov, KDP Vysoké n. J. Umělecký vedoucí a choreograf Martin Pacek spolupracoval i se spolkem Vojan na poslední premiéře Slaměný klobouk.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost dobré zábavy s TD BUFO.

Vstupné: 100,– Kč

Sobota 21. 3. v 19.00 komedie „Počestné paní aneb Mistr ostrého meče“ DS bratří Mrštíků Boleradice

Tato historická komedie, odehrávající se v Čechách na začátku 18. století, na první pohled připomíná slavný Cech panen kutnohorských. Humornou formou líčí provokativní osudy kata Zelingera a jeho odvážné manželky Roziny. Žena, která všem leží v žaludku, se totiž rozhodla udávat tón nejen místní módě. A to je rána pro městskou honoraci. Zvlášť, když se rodina kata, jíž se „poctiví“ lidé štítí, dostane do víru milostných, kriminálních, a dokonce i soudních událostí. Aby se nakonec stala zachráncem cti samotného města!

Divadelní spolek z Boleradic se v Libici n. C. představil mnohokrát a vždy s velkým úspěchem u diváků.

Vstupné: 100,– Kč

DS VOJAN PŘIPRAVUJE

Sobota 4. 4. v 19.00 hra „VERNISÁŽ“ od Václava Havla PREMIÉRA

Osoby a obsazení: Věra – Barbora Vaňková, Michal – Tomáš Čivrný, Bedřich – Vojtěch Sehnal Režie, úprava, hudební dramaturgie a výprava: Jaromír Hruška Hra Vernisáž je o osobní svobodě a o tom, jak tuto svobodu svazuje maloměšťácký způsob života. O tom, kvůli čemu a pro co všechno jsme schopni se této své osobní svobody vzdát. Jak si budujeme svoji vlastní totalitu uvnitř sebe, o tom, jak se z nás stávají opět „spotřebitelé“ a „sběrači“ věcí a zážitků, což paradoxně nevede k pocitu osobního i celospolečenského štěstí. O takto závažných věcech píše Havel ve své Vernisáži, aniž by možná tehdy tušil, jak umocněně bude toto téma fungovat dnes.

Chcete mít dobrá místa v předních řadách? Ihned volejte nebo pište H. Vondruškové (604283433) nebo dsvojan@gmail.com Více o DS Vojan na www.vojanlibice.cz nebo www.facebook.com/vojanlibice

TĚŠÍME SE NA VÁS V SÁLE KULTURNÍHO DOMU V LIBICI NAD CIDLINOU.

Autor: Helena Vondrušková