Divadelní workshop pro mladé herce v Brně!

Logo Veselé divadelní společnost, o. p. s. Autor: Veselá divadelní společnost

Která profese nevyžaduje neustálý seberozvoj a vzdělání? Prakticky žádná, tedy ani herectví nemůže být výjimkou. I ten nejlepší herec má pořád na čem pracovat, co nového se dozvídat a co objevovat. A šířit vzdělání, to je i jedním z cílů Veselé divadelní společnosti, o. p. s. A když se tohle všechno spojí dohromady, vznikne velký divadelní workshop, plánovaný na sobotu 10. června 2017 v Klubu Leitnerka.


Kdo se nezlepšuje, ten se neposouvá!

Kdo na sobě dostatečně nepracuje, ten nikdy nemůže předstihnout konkurenci. To je stará pravda, která platí napříč všemi obory lidského konání. Divadlo nevyjímaje. A obzvláště mladí herci, pokud jednou mají zářit na jevištích velkých divadel, musí obětovat opravdu hodně. Zároveň musí dostat od svých lektorů a učitelů spoustu péče, aby dokázali všechny poznatky vstřebat a správně je potom na jevišti aplikovat. Bez toho se totiž nikam nedostanete. Dnešní doba ale nabízí nespočet možností – kromě studií na uměleckých školách a divadelních fakultách jsou to třeba divadelní dílny a workshopy. A jeden z nich se koná právě 10. června pod hlavičkou Veselé divadelní společnosti, o. p. s.

Hlasová, pohybová, herecká i teoretická výchova na jednom místě

Čekat vás tam budou zkušení profesionální lektoři, kteří se v oblasti divadla, rozhlasu i televize pohybují řadu let. Ti si pro vás připravili ze svých oborů obsáhlé lekce, které vás posunou o kus dál. Na co se tedy těšit?

  • Herecká výchova – interpretace textu, vytváření a řešení situací, výrazové prostředky, tvorba postav
  • Hlasová výchova a zpěv – dechová cvičení, práce s bránicí, intonace, zpěv
  • Pohybová výchova – základy jevištního pohybu, rytmická cvičení, kondiční cvičení, situační pohyb, výrazový tanec
  • Divadelní teorie a dějiny divadla – zasazení do historického kontextu, divadelní teorie, konkrétní díla a autoři

K tomu všemu je pak od 19:30 připravena ukázka na motivy prozaických textů Tennessee Williamse, na které bude ukázána aplikace všech získaných poznatků v praxi. Jednotlivé aspekty divadla pak bude možné s účinkujícími probrat v následné diskuzi. Jak vidíte, je toho hodně, co vám workshop přinese…

Co udělat pro účast?

Zaujala vás tato nabídka? Pak není žádný problém si účast na workshopu zajistit. Stačí vyplnit přihlášku (která je ke stažení na stránkách akce: http://divadelniworkshopbrno.webnode.cz/ ) a zaslat ji vedení Veselé divadelní společnosti, o. p. s. spolu s účastnickým poplatkem, který činí 500 korun. Všechny potřebné informace (kontakty, platební údaje, detaily akce,…) najdete na výše uvedených webových stránkách. Akce se koná v Klubu Leitnerka v Brně 10. června 2017 od 10:00 a je celodenní. Pokud máte zájem, určitě přijďte, celé divadlo se na vás těší!

Autor: Tomáš Kudlička

Přílohy:

Letak-Workshop-s4790