DivadelníBAF! přivítá také soubory z Polska a Slovenska

DivadelníBAF! 2018 Autor: archiv přehlídky

Patnáct divadel z celé republiky, ale i z Polska a Slovenska zahraje letošním osmém ročníku festivalu divadelníBAF! Konat se bude v Labyrintu v Bohunicích od 29. Listopadu do 2. prosince.


„Myslím, že je skvělé, že se můžeme potkat s divadelníky ze Slovenska a z Polska, vždycky je dobré podívat se, co děje i jinde, než jen u nás doma. Hlavním cílem našeho festivalu jako každý rok je, aby byl místem zajímavých nejen divadelních setkání. Věřím, že se to povede,“ uvedl Alexandr Průša, hlavní organizátor festivalu, k účasti divadla Teatr Maska ze Sochaczewa a Divadla Atrapa z Bratislavy.

Festival je jako každý rok otevřený všem divadlům a ukazuje tak, jak pestrý svět amatérského divadla je. Lze tak shlédnout hry nové, autorské, ale také klasické osvědčené kusy. Kromě zahraničních hostů na festival zavítají divadla z Mostu, Prahy, Českého Krumlova, Ostravy, Boskovic, Hodonína, Nučic, Slavkova a samozřejmě také Brna. Celé program festivalu je na webu http://divadlenibaf.cz.

Každé představení se dočká rozboru, kdy ho v diskuzi hodnotí nejprve diváci a ostatní divadelníci, posléze lektorský sbor složený z divadelních profesionál. „Na našem festivalu se nesoutěží, čímž divadlům odpadá určitý stres a řevnivost. Chceme, aby divadla měla možnost získat zpětnou vazbu na své počínání, aby se mohla setkat s fundovanou kritikou. Je pak na nich, nad kterými postřehy budou přemýšlet, ale také díky nim se mohou posouvat dál a zlepšovat,“ uvedla Petra Coufalová, jedna z organizátorek.

V odborné porotě letos budou Kateřina Baranowska, scénografka a režisérka, Eva Spoustová, herečka a pedagožka, a Lukáš Kopecký, divadelní a rozhlasový režisér.

Festival pořádá KabaretBAF, z. s. Festival se bude konat díky podpoře Ministerstva kultury a Magistrátu města Brna.

Autor: Amaterská Scéna