Divadlo T.E.J.P. zve ke spolupráci na letních projektech

Letní divadelní projekty divadla T.E.J.P Autor: Divadlo T.E.J.P

Letní divadelní projekty divadla T.E.J.P. zasáhly od roku 2011 až dodnes už tři místa v našem regionu – Loučky nedaleko Vílance, Starou plovárnu v Jihlavě a město Telč. Tato místa se realizací tzv. site specific projektů proměnila v komediantská ležení, kde se po dobu jednoho až dvou týdnů připravovala neopakovatelná divadelní představení pod širým nebem.


Letní divadelní projekty divadla T.E.J.P. zasáhly od roku 2011 až dodnes už tři místa v našem regionu – Loučky nedaleko Vílance, Starou plovárnu v Jihlavě a město Telč. Tato místa se realizací tzv. site specific projektů proměnila v komediantská ležení, kde se po dobu jednoho až dvou týdnů připravovala neopakovatelná divadelní představení pod širým nebem. Pro tyto projekty Divadlo T.E.J.P. spojilo síly s Divadlem DIOD.

„Jako každý rok zveme k účasti na projektu herce, performery, výtvarníky, muzikanty, tanečníky i zájemce z řad široké veřejnosti. Projekt je otevřený, zúčastnit se může opravdu každý…“ říká vedoucí projektu a principál divadla T.E.J.P. Jakub Škrdla.

Divadlo na Staré plovárně se uskuteční od 21. 7. do 5. 8. 2018 s podporou Statutárního města Jihlavy. Čtrnáctidenní tvůrčí dílna vyvrcholí třemi představeními, která se odehrají vždy v podvečer 3. – 5. srpna 2018.

Divadlo na Štěpnickém rybníku v Telči se uskuteční od 10. 8. do 18. 8. 2018 s podporou města Telče a Panského dvora Telč. Představení se odehrají v rámci Historických slavností Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna ve dnech 17. a 18. srpna 2018.

Samotná představení vznikají formou divadelních a výtvarných dílen, kde se potkávají, společně tvoří a vzájemně se inspirují profesionálové s laiky. V průběhu projektu spolu všichni účastníci několik dní žijí a pracují. Takto vzniklá energie dokáže společně s atmosférou daného místa vytvořit působivé dílo.

Vedoucím celého projektu je herec, režisér, výtvarník a loutkař v jedné osobě Jakub Škrdla. Další oborné vedení zajišťuje dramaturgyně Barbora Jandová, scénografka a výtvarnice Kristýna Patková, za tanec a pohyb Tereza Benáková a za výtvarně-technické vedení Václav Vrátil. O hudbu se postará kapela Bee Band, Zdeňka Kopečná a další. Setkat se budete moci i s dalšími profesionálními umělci.

Další informace na www.tejp.cz

Videa z představení:

2017 Jihlava – „Ze světa cirkusu“ https://www.youtube.com/watch?…
2016 Jihlava – „Nebe peklo ráj“ https://www.youtube.com/watch?…
2016 Telč – „Romance o Karlu IV. a Morality“ https://www.youtube.com/watch?…
2012 Loučky – „Už MěKONĚ vyvádějí“ https://www.youtube.com/watch?…
2011 Loučky – „SENoBRANÍ“ https://www.youtube.com/watch?…

O DIVADLU T.E.J.P.
Divadlo T.E.J.P. (zapsaný spolek se sídlem v Jihlavě) založili v roce 2001 manželé Jakub Škrdla a Barbora Jandová (absolventi Divadelní fakulty JAMU Brno). Divadlo T.E.J.P. vytváří site specific projekty a divadelní představení, která mají charakter pohybového divadla, klauniády, inspirují se loutkovým divadlem, cirkusem, výtvarnými objekty, postupy animovaného filmu a němé filmové grotesky. Představení jsou určena pro plenér i tradiční divadelní prostor. Divadlo T.E.J.P. realizovalo řadu site specific projektů – např. Divadlo na trati na festivalu Opava v Evropě – Evropa v Opavě, Saltimbango – Sestup komedianta z věže sv. Jakuba v Jihlavě, samostatná autorská představení – Edisóni (neverbální představení s kinetickými objekty, maskami a pozemní akrobacií), pouliční představení Manuš a Marš na mauš, veršované Pohádky přenáramně k smíchu, autorské monodrama Mystérium Svět, představení ON AIR a ve spolupráci s divadlem Diod představení Zeppo. Divadlo T.E.J.P. se také mj. účastnilo se sdružením V.O.S.A. doprovodného programu v rámci propagace České republiky na světové výstavě EXPO v Šanghaji 2010 a pořádá různé „event” akce pro konkrétní příležitosti. Z posledních například Slavnostní ukončení Dolnorakouské zemské výstavy 2011, sestavení divadelní promo etudy pro společnost Google, oslava příchodu žiraf do jihlavské ZOO aj.

O DIVADLU DIOD – Divadlu otevřených dveří
Prostor pro nezávislé projekty – divadlo DIOD, vznikl v rekonstruované budově Sokola v Jihlavě. Jako kulturní centrum v regionu Vysočina nabízí realizaci uměleckých i společenských projektů regionálních tvůrců a organizátorů. Zároveň však uvádí činoherní i taneční projekty z celé republiky a rozšiřuje tak povědomí o současném umění nejen v tomto regionu. V celkové dramaturgii se střídají divadelní představení, pohybové/nonver­bální představení, dále pak hudební, literární, výtvarné akce a projekty, které různě propojují žánry. DIOD má ambici stát se centrem, kde probíhá živá komunikace o společenských a uměleckých otázkách, kde se naplňuje obsah komunitního života a hodnot občanské společnosti. Pro nezávislé soubory se vznikem DIODU objevil na mapě České republiky důležitý bod pro prezentaci i tvorbu. Provozovatelem je Tělocvičná jednota Sokol v Jihlavě. Partnerem projektu DIOD se stalo Statutární město Jihlava. Rekonstrukci sálu DIOD spolufinancovala Evropská unie.

Kateřina Kodysová

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:

Pozvanka-Letni-projekt-divadla-T.E.J.P-ffu4d