Divadlo v Horních Počernicích letos bude

Máj (DS Zeptejte se kocoura) Autor: archiv divadelního souboru

Jubilejní padesátý ročník festivalu Divadlo v přírodě se bohužel letos uskutečnit nepodařilo. Smutek ze zrušených divadelních představení byl velký na straně diváků i herců. K velké radosti všech se podařilo aspoň na červen připravit několik představení do Přírodního divadla Dády Stoklasy.


O víkendu 19. – 21. června se bude hrát mimořádně vydařené představení Máchova Máje podle scénáře dramaturga Divadla Pod Palmovkou pana Ladislava Stýbla. Scénář je napsaný přímo pro počernický divadelní soubor Zeptejte se kocoura. Po loňské premiéře autor v recenzi mimo jiné napsal: „Včerejší premiéra Máje v hornopočernickém přírodním divadle byla opravdu strhujícím zážitkem i pro tak "otrlého“ divadelníka, jakým jsem (asi) já. To, co herci a režisérka Bára Jelínková (a samozřejmě i všichni ostatní zúčastnění) dokázali včera večer, to mi vážně bralo dech a přivedlo do stavu vytržení, jaký jsem v divadle už dlouho nezažil." Režisérka beze zbytku využila možnosti členitého terénu jeviště, které ještě umocňuje zážitek z dramatizace bás­ně.

Příští pátek a sobotu (26. a 27. června) naposledy zahrají herci divadelního souboru Právě začínáme Dürrenmattovu Návštěvu staré dámy, kterou s úspěchem reprízují již třetí sezónu. Tragikomedie o neprodejnosti spravedlnosti je speciálně připravená a nazkoušená pro jeviště přírodního divadla, které má neopakovatelnou atmosféru. Ospalé městečko Güllen, které se zhmotní mezi přírodními kulisami, se proměňuje před očima diváků, stejně tak jako jeho obyvatelé. Diváci jistě ocení promyšlenou výpravu i herecké výkony. Přírodní divadlo Dády Stoklasy najdete na adrese: Spojenců 1408, Praha 20 – Horní Počernice. Bezproblémové parkování je možné v přilehlých ulicích. Divadelní představení začínají vždy ve 21 hodin.

Autor: Markéta Králová