Divadlo v klášteře po sedmé! – OLDstars vezou divadlo!

plakát 7.ročníku Autor: Veronika Homolová

Umělecká skupina OLDstars již posedmé obsadí na celý jeden červencový víkend augustiniánský klášter v Roudnici nad Labem! Benefiční festival OLDstars on the ROUD bude probíhat ve dnech 10. - 12. 7. 2020 jak v samotném areálu kláštera, tak ve veřejném prostoru města. Výtěžek z festivalu bude tradičně věnován na opravy a rozvoj kláštera - zisk z minulých let byl například využit pro vznik Klášterního klubu nebo Ekocentra Zvonice. Diváci budou mít možnost zhlédnout na čtyři desítky inscenací ze stálého repertoáru OLDstars a jejich hostů, a to včetně titulů připravovaných přímo pro tento ročník festivalu.


Dodrženy budou všechny hygienické podmínky

O víkendu 10. – 12. 7. 2020 proběhne za zdmi augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a v jeho okolí sedmý ročník benefičního festivalu studentského divadla OLDstars on the ROUD, letos s podtitulem „Přivážíme divadlo!“ Vývoj epidemiologické situace nám umožní uspořádat festival v původním plánovaném rozsahu. Festival proběhne za dodržení všech hygienických standardů a opatření. Velká část programu je plánována pod širým nebem, interiérové prostory budou pravidelně desinfikovány a desinfekce bude rovněž k dispozici divákům, kteří budou mít dostatek místa pro dodržování doporučených rozestupů.

ročník2019 „Diváci budou mít příležitost zhlédnout inscenace ze stálého repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars a jejich hostů. Těšit se můžete na příklad na Holuby Davida Gieselmanna, Před tím, po tom Rolanda Schimmelpfeninniga. úspěšnou komedii Portugálie maďarského autora Zoltána Egressyho, Kroniku ohlášené smrti Gabriela Garcíi Márqueze, nebo Kaltes Land Reta Fingera,“ říká koordinátorka festivalu a členka OLDstars Elisa Speváková. Na festivalu se představí divákům i několik komorních projektů a monodramat. Martin Steve Luhan, zakládající člen OLDstars, uvede svou autorskou inscenaci Časové znamení. Petr Jeřábek přiveze své úspěšné monodrama Jidáš v režii Matyáše Řezníčka a Jan Horák se potěší diváky premiérou představení Rybáři, budeš lovit svoje syny. Lucie Flemrová se představí se svým druhým režijním projektem Hotovo. Konec., Petera Turriniho, Prokop Košař pak se svou režijní prvotinou Neviditelné město od Astrid Saalbachové. Své režijní debuty uvedou adepti na studium oboru režie – Emma Žežulová inscenaci Jess a joe navždy nebo Daniel Bříza Psychóza 4:48. Čerství absolventi Dismanova rozhlasového souboru se znovu objeví v komorním dramatu Gabriela Pinteleieho Elevátor a nově nastudovali text Lucie Ferenczové Problém. V programu se znova objeví Stojím v řadě Ascania Celestiniho a scénické čtení Český ráj od Jaroslava Rudiše.

Bez jídla a pití to nejde

„Během festivalu bude jeho účastníkům k dispozici non-stop bar či stánky Podřipského pivovaru a Cukrárny Dortletka. Divákům umožní nocleh stanové městečko přímo v zahradě kláštera s přístupem ke sprše a toaletám. Otevřený bude rovněž Klášterní klub nabízející připojení k elektřině,“ informuje Jiří Dejl, člen studentského produkčního týmu, který se stará o hladký průběh festivalu.

Skupina OLDstars

OLDstars on the ROUD je již tradičním projektem pražské studentské skupiny. OLDstars každý rok věnují výtěžek klášteru, přičemž loňský, pátý ročník farnosti přinesl 40 000,– Kč. Klášter díky festivalu doposud získal na nové projekty a opravy přes 200 000,– Kč a kromě Klášterního klubu tak mohlo být založeno například i Ekocentrum Zvonice. V rámci své pražské aktivity pak OLDstars každoročně pořádají Festival studentských divadel v Celetné a provozují dva prostory, vršovický sklep HarOLD a bytové divadlo H2O v nedaleké Košické ulici. Festival OLDstars on the ROUD 2020 byl podpořen grantem města Roudnice nad Labem a Ministerstvem kultury – Státní fond kultury. Sedmý ročník proběhne pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, starosty Města Roudnice nad Labem Ing. Františka Padělka, rektora Akademie múzických umění doc. Jan Hančila a děkanky Divadelní fakulty Akademie múzických umění Mgr. et MgA. Doubravky Svobodové. Partnery festivalu jsou Podřipský pivovar a Cukrárna Dortletka, mediálním partnerem OLDstars on the ROUD je TV Noe. Stálými mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i divadlo.cz a scena.cz. Děkujeme také SOŠ a SOU v Roudnici nad Labem a jejímu řediteli Ing. Richardu Červenému za pomoc a podporu při organizaci festivalu. I přes všechna bezpečnostní a hygienická opatření se festival OLDstars on the ROUD snaží dopřát divákovi co nejlepší kulturní zážitek a po měsících izolace se opět nadechnout.

Vstupenky jsou dostupné zde v síti GoOut.cz.

Autor: Klára Vaňkátová

Přílohy:

Don-Juan-2-kopie-l8isz