DS Vojan Libice hraje i v Praze

Vlastimil Peška: Měla babka čtyři jabka Autor: archiv souboru

Divadelní sezóna DS Vojan Libice pokračuje. V neděli 15. ledna 2017 se soubor představí v Městské knihovně v Praze, kde od 15 hodin uvádí pohádku Měla babka čtyři jabka a od 17 hodin monodrama Co vyprávěl Sepp Jörgen. A jestli si chcete udělat divadelní výlet, můžete třeba do okolí Libice a zaskočit na pohádku. Hrají až do března.


DS Vojan Libice n. C. dětem – pohádkový leden až březen 2017

Prodej vstupenek začíná v KD půl hodiny před představením. Dopředu je možné rezervovat si místo v sále u paní Vondruškové na tel. č. 604 283 433 nebo napsat na dsvojan@gmail.com. Pohádky uvidíte v kulturním domě v Libici nad Cidlinou. Sledujte: www.vojanlibice.cz

neděle 8. ledna od 15 hodin.
Václav Beran: Čarovný kámen (pohádka)
Hraje: DS Vojan Libice nad Cidlinou, režie Jaroslav Vondru
Vstupné: 50 Kč

Zbrklý Matěj se po hádce s línou Kristýnkou vydává do černého lesa, aby získal čarovný kámen, který léčí všechny neduhy. Dojde ke třem čarodějnicím, které kámen vlastní, ale získat se mu ho nepovede a je zaklet do stromu. Kristýnka se po čase vydá Matěje hledat a díky své lásce k němu se jí ho podaří vysvobodit. Oba se šťastně vracejí domů k dědečkovi – sice bez čarovného kamene, ale s poznáním, že láska a tolerance jsou důležitější než kouzla.

neděle 26. února od 15 hodin
Jindřiška Netrestová: Neohrožený Mikeš (pohádka)
Hraje: DS Vojan Libice nad Cidlinou, režie: Jaroslav Vondruška
Vstupné: 50 Kč

Klasická činoherní pohádka o statečném kováři Mikešovi. Na své cestě za štěstím potká kamarády Bobše a Kubu. Společně se vydají vysvobodit tři ztracené princezny. Cestou musí Mikeš čelit mnoha nástrahám. Musí porazit čaroděje Černovouse, ale také si poradit s proradností svých přátel. Vysvobodí ztracené princezny a získá lásku nejkrásnější z nich? Uvidíte ve dvou rolích nové obsazení.

neděle 12. března od 15 hodin
Vlastimil Peška Měla babka čtyři jabka (pohádka)
Hraje: DS Vojan Libice nad Cidlinou, režie: Jaroslav Vondruška
Vstupné: 50 Kč

Pohádka je určena pro nejmenší diváky – již od 2 let. V každém jablíčku je skryta jedna pohádka: O koblížkovi, O dědečkovi a kožíšku, O zlé koze, O velké řepě. Nechybí ani melodické, notoricky známé, dětské písně a velké loutky zvířátek. Uvidíte ve dvou rolích nové obsazení

Autor: Helena Vondrušková