Festival amatérského divadla Kladno 2017

Festival amatérského divadla Kladno 2017 Autor: archiv festivalu

Šestý ročník Festivalu amatérského divadla Kladno se bude konat v prostorách Divadla Lampion ve dnech 21.–23. dubna 2017. Uzávěrka přihlášek je 28. února 2017


Festival amatérského divadla Kladno je pořádán společností Divadla Kladno s.r.o., pod kterou působí Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion. 6. ročník Festivalu amatérského divadla Kladno se bude konat v prostorách Divadla Lampion ve dnech 21.–23. dubna 2017. Festival amatérského divadla Kladno je určen pro zájemce z celé České republiky a skládá se z části nesoutěžní, v níž účinkují především soubory žáků základních a středních škol, a z části soutěžní. Celý program soutěžní části festivalu sleduje a hodnotí porota složená z divadelních profesionálů, která na závěr festivalu udělí ceny.

Součástí festivalu budou již tradiční rozborové semináře s porotou a účastníky. V letošním roce dále nabídneme účastníkům festivalu v rámci doprovodného programu několik divadelně zaměřených workshopů, či chcete-li dílen. Zájemci z řad účastníků festivalu (z hrajících souborů) tak mohou nahlédnout pod pokličku divadelní tvorby, rozšířit své vědomosti a třeba i konzultovat postupy s kvalifikovanými odborníky (profesionálními divadelníky), kteří dílny povedou. Vzhledem k tomu, že se jedná o novinku máme v nabídce zatím tři specializované dílny. Režijní (praktická režie), interpretační (dramaturgie, práce s textem) a scénografickou (výtvarná stránka divadla, scéna a kostýmy). Poslední den mohou účastníci zhlédnout představení Městského divadla Kladno a zúčastnit se závěrečné after party. Další novinkou je zvýhodněné ubytování po celý víkend.

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


prihlaska-festival-2017-upr-ti0er.pdf