Festival pro Zavěšenku v brněnské Polárce

Zavěšená vstupenka Autor: archiv přehlídky

O víkendu 7. a 8. března zavítají do Brna Divadlo Lampion z Kladna, Divadlo Drak z Hradce Králové a Malé divadlo z Českých Budějovic. S hostitelským Divadlem Polárka je pojí projekt Zavěšená vstupenka, kterou mohou diváci těchto divadel věnovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.


Zavěšená vstupenka funguje v Divadle Polárka už dva roky. Od začátku letošní sezóny se rozšířila do dalších tří divadel pro děti. Sdílený projekt se tak stal příležitostí k další spolupráci zapojených divadel. Jedním z výsledků této spolupráce je i březnový Festival pro Zavěšenku, kde bude mít brněnské publikum jedinečnou možnost vidět divadlo pro děti z jiných koutů republiky, a to včetně doprovodného lektorského programu.

Sobota 7. března se ponese ve znamení loutek. Divadlo Lampion přiveze do Polárky inscenaci pro děti od čtyř let Myši patří do nebe v režii Jakuba Maksymova, která vám ukáže, jak vypadá a hlavně jak zní zvířecí ráj. Lektoři Divadla Lampion budou celé dopoledne na Malé scéně s dětmi vyrábět netradiční hudební nástroje. Odpoledne přijede z Hradce Králové Divadlo Drak se svým zpracováním klasické pohádky Šípková Růženka pro diváky od šesti let. S lektory Labyrintu Divadla Drak si děti budou moci vyrobit loutku a vyzkoušet si základy animace. V podvečerních hodinách program pro děti zakončí herec Divadla Husa na provázku Dušan Hřebíček svými písničkami o zvířátkách, která nikdo nemá rád.

V neděli můžete vidět domácí pohádku O Glashtinovi a slepé dívce pro děti od sedmi let a s lektory polárkovského Malého vozu se pokusit vcítit do její hlavní postavy. Odpoledne bude patřit jihočeskému Malému divadlu se zvukově-pohybovým koncertem Janka Lesáka a Natálie Preslové Nuda! o těch nekonečných pětačtyřiceti minutách, které jsme byli všichni někdy nuceni prosedět ve školní lavici. Inscenace je určena pro školáky od osmi let. V doprovodném programu českobudějovického Ateliéru 3D bude možné celé odpoledne bojovat s nudou a zjišťovat, čím vším se může stát obyčejný předmět, když ho oživíme svou fantazií. Program pro děti završí koncert kapely, která živě doprovází inscenaci O Glashtinovi a slepé dívce. Můžete se těšit na kontrabas, kytaru, housle, ale například i na niněru. A pokud nevíte, co to je, přijďte to zjistit.

Oba večery bude v Polárce pro dospělé publikum k vidění site-specific představení Divadla Feste Václav Havel: Moc bezmocných. Dílny k představením budou s krátkou obědovou pauzou probíhat celý den a nejsou nutně vázané na představení, takže je možné navštívit je zvlášť. Celý víkend bude ve foyer divadla panovat festivalová atmosféra. Bude otevřená kavárna a kromě dalších drobných aktivit tu bude k vidění prezentace neziskových organizací, které v Brně na projektu Zavěšené vstupenky spolupracují.

Festival pro Zavěšenku
7. – 8. března 2020 v Divadle Polárka
4+ pro diváky od čtyř let

_____________­________________________­___

SOBOTA 7. 3.

10.30 Myši patří do nebe / 4+ / Divadlo Lampion, Kladno
10.00 – 14.00 divadelní dílna lektorů Divadla Lampion: Myši patří… do kapely! – výroba netradičních hudebních nástrojů
15.30 Šípková Růženka / 6+ / Divadlo Drak, Hradec Králové
15.00 – 18.00 divadelní dílna lektorů Labyrintu z Divadla Drak: Ponožkoví maňásci – Výroba ponožkového maňáska a základy animování
17.00 Moji blízcí / Dušan Hřebíček // koncert ve foyer
offprogram:
19.00 Václav Havel: Moc bezmocných / pro dospělé / Divadlo Feste Brno
site-specific projekt se začátkem na Velké scéně

NEDĚLE 8. 3.

10.30 O Glashtinovi a slepé dívce / 7+ / Divadlo Polárka, Brno
10.00 – 14.00 divadelní dílna lektorů Malého vozu Divadla Polárka: Vidím celým tělem – Zkus se vžít do slepé Kiree
15.30 Nuda! / 8+ / Malé divadlo, České Budějovice
15.00 – 18.00 divadelní dílna lektorů Ateliéru 3D Malého divadla: Hraj si, nenu(ť)ď se! – hra s předmětem
17.00 Glashtin band // koncert ve foyer
offprogram:
19.00 Václav Havel: Moc bezmocných / pro dospělé / Divadlo Feste, Brno
site-specific projekt se začátkem na Velké scéně

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:

moc-bezmocnych-wm505 mysi-patri-do-nebe-fopyv O-Glashtinovi-a-slepe-divce-j6tv0