Hronov mladýma očima VI

Autor:

Budík mě nevzbudil, probudil mě kamarád, co spí vedle mě, že hledá naší kamarádku, která nebyla na pokoji.


Ukázalo se, že spala na záchodě. Kamarád brzo ráno pobíhal po Hronově a hledal jí. To mu nezávidím. Já se ještě chvilku vyspal. Ráno jsem si v občerstvení koupil jenom pití. K snídani, jsem si koupil čokoládový muffin, který prodávají na náměstí. Dnes jsem udělal změnu. Místo sprchování ve škole Palackého jsem se vysprchoval v ZUŠce. Byl to příjemný pocit, protože tam měli vážně krásné sprchy, tudíž jsem si to užil. Ze sprchy jsem šel rovnou přes chodbu na seminář. Byl jsem tam úplně první. Pojídal jsem si ten a muffin a četl si scénář ke hře Kleštěnec z pralesa. Zajímavé počtení. Přesunuli jsme se do baletního sálu, kde jsme se rozcvičili. Zahráli jsme si HEJA a novou hru.

Hra spočívá v tom, že máme míček a ten si házíme mezi sebou. Míček musí chytit každý jenom jednou. Když míček skončí u posledního, který ještě neházel, hodí míček tomu, kdo začínal. Při házení jsme museli říct s anglickým přízvukem nějaké české město. Potom se přidali další, tři míčky. Jiný míček, jiné okruh házení. Druhý míček znamenal, že musíme při házení říct zeleninu s francouzským přízvukem. Třetí znamenal japonsky nábytek a čtvrtý německy květinu. Bylo to hra na soustředění. Ze začátku se nám nedařilo, ale to se změnilo.

Když jsme skočili s rozcvičkou, měli jsme za úkol přečíst všem scénář, který jsme připravili minulý den. Následovalo předání scénáře skupině, která ještě nepracovala s danou situací. My jsme měli “opilecký stožár“. Hráli jsme opilé lidi, kteří odcházejí z hospody a narazí na stožár. Na stožár jsme chtěli pověsit ručník. Já jsem lezl na ten stožár. Mým úkolem bylo se tam udržet, protože člověka, který mě držel, odstrčili. Takže jsem tam zůstal viset. Připadal jsem se jako Spider-man. Zhlédli jsme další scénky ostatních skupin. Bránění stromu v parku. Matka se dozvídá smrt syna. A falešná svatba, kde se zjistilo, že svědek miluje ženicha. Všechno bylo povedené. Ale nejlepší byla opereta ohledně kácení stromů, kde se upravily známé písně, ale byl jiný text. To nám zabralo celý seminář.

Obídek. Polévka ušla a druhý chod jsem měl šťouchané brambory se steakem. Chutnalo mi. Pak jsem šel na Musí to bét? od 14:00 v Sokolovně. Líbilo se mi to, ani nevím, co k tomu dodat. Byla to taková mnohem rychlejší verze Maryši. Inscenace byla tvořená pomocí loutek. Od 15:00 hrálo v parku Divadlo Toymachine s inscenací Král Karel. Představení bylo loutkové a pro děti, ale nic mi nebránilo v tom, abych to zhlédnul. Představení bylo o Karlovi IV. Za hodinu dávali Já jsem Lucien. Opět představení, ke kterému nevím co říci.

Večeře. Rýže, omáčka a maso. Chutnalo mi. V 19:30 začíná poslední představení s názvem Univerzální Sci-fi. Představení bylo geniální a doporučuji ho zhlédnout. Sice hra trvala 2 hodiny i s pauzou, ale mně to nevadilo. A večer bude úplně samý, jako předešlé večery.

Autor: Milan Hábl