Jak na seberozvoj? Zkuste to přes improvizaci!

Divadelní improvizace je fenomén. Autor: Archiv skupiny Paleťáci

Rychle a efektivně vyřešit každou situaci. Přicházet s neotřelými nápady. Dobře vystupovat. Schopnosti, které se během života hodí bez výjimky každému. Zlepšení tzv. soft skills nabízí v dnešní době stovky jednotlivců i firem. Jen minimum na to ale jde přes principy divadelní improvizace. V Pardubicích a v Hradci Králové se touto cestou vydali lektoři z divadelně-improvizační skupiny Paleťáci.


Divadelní improvizace je fenomén, který přitahuje stále větší počet lidí. Jde přitom o náročnou disciplínu. Herci musí bez přípravy vytvářet smysluplné scénky, zpívat a bavit diváky. Není se proto čemu divit, že se právě improvizační techniky stávají klíčem ke zlepšování svých schopností i mimo divadelní prkna. „Improvizace je hlavně velká zábava. Zároveň je ale i o tom dobře se koncentrovat, nenechat se rozhodit, nebát se trapnosti a zároveň cvičit mozek tak, aby vás nikdy nenechal ve štychu,“ říká Andrea Moličová, trenérka Paleťáků a lektorka seberozvojových kurzů v Hradci Králové.

V rámci třicetihodinových kurzů, které budou od února probíhat v obou sousedních krajských městech, půjde především o přesahy do pracovního, školního i osobního života. Ostatně v době, kdy velkou část manuální práce převzaly stroje a počítače, je zlepšování měkkých dovedností klíčové. „V rámci kurzů se zaměřujeme na tzv. 4K – Komunikaci, kooperaci, kreativitu a koncentraci. Účastníci kurzu si zkusí řadu her, cvičení i improvizačních kategorií, které by je měly ve všech oblastech posunout,“ dodává Andrea Moličová. Její kolega a lektor pardubických kurzů Tomáš Jireček pak dodává, že cílem lektorů je, aby nešlo o žádný dril. Poznámkový blok prý ani nebude potřeba. „Hned od první hodiny jdeme do akce. Budeme blbnout, šklebit se na sebe, smát se a trochu se i ztrapňovat, abychom si nakonec uvědomili, že je to celé jen o naší hlavě.“

Paleťáci

A kdy to všechno začne? 22. února v 18. hodin proběhnou v pardubickém Natura Parku a v hradeckém studiu Artičok ukázkové hodiny, na kterých si může každý zjistit, o čem že ty kurzy vlastně budou. Více informací na www.paletaci.cz.

Kontakt:
Andrea Moličová
trenérka improvizační skupiny Paleťáci
ipaletaci@gmail.com
andrea.molicova@seznam.cz
telefon: 723627790

Autor: Amaterská Scéna