Je tu novinka! Divadelní kurýr

Divadelní kurýr Autor: Archiv

Petr Matoušek s kolegy z Divadýlka na dlani připravil zcela nový formát pro šíření informací, rozhovorů, zpráv a dalších zajímavostí o dění v amatérském divadle. Nejen, že můžete poslouchat, můžete se na jeho tvorbě sami podílet! Deváté vydání divadelního kurýru míří přímo mezi divadelníky.


Devátý divadelní kurýr nese ve svých sedlových brašnách několik zajímavostí. Představíme si divadelní soubor Tyl Bakov nad Jizerou a uslyšíte rozhovor s jeho současným principálem Mílou Masopustem. V další rubrice – Krátce neboli briefly, si můžete poslechnout zprávy nejen z Divadýlka, ale také třeba o vašem souboru, úspěchu, premiéře. Stačí jen poslat kontakt – petrmat67@gmail.com a v nejbližším dalším Kurýru už budete znít etérem.

Rozhovor jako na dlani přináší, prozatím audio pohlednice s herci a herečkami z Divadýlka na dlani tentokrát Blanka Kučerová. Ale ani tady nejsme „bezední“. Vaše tipy na zajímavé osobnosti pomohou udělat Kurýr zajímavějším. V rubrice speciál můžete společně s Kurýrem navštívit některou z větších akcí – festival, přehlídku a poslechnout si rozhovory s tvůrci, krátký šot z představení – tentokrát z Tréglovy Bělé. A nechybí ani pozvánky na představení.

Prozatím poslední rubrikou je Profíci nám – povídání o a s režiséry, dramaturgy, a dalšími kolegy živícími se divadlem a filmem, ale pomáhajícím široké amatérské, ochotnické či neprofesionál­ní scéně.

Divadelní kurýr můžete poslouchat na Spotify, Google Podcasts, Audiolibrix, Anchor nebo začít odebírat pomocí odkazu RSS: https://anchor.fm/…/podcast/rss. I tady: https://anchor.fm/divadelnikuryr Nejen že se můžete stát pravidelnými odběrateli a posluchači, nebo jen zalistovat v předešlých Kurýrech, ale můžete být i spolutvůrci obsahu. Je to jen na vás, nenechte si Kurýr pro sebe, šiřte slovo Kurýrní.

Jediným limitem je 60 minut pro jedno vydání.

Autor: Amaterská Scéna