Jiráskův Hronov 2017 - program

Jiráskovo divadlo v Hronově Autor: Foto archiv AS

Vybírejte z programu Jiráskova Hronova. Je opravdu pestrý.


Pátek 4. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 17.00 – 20.00
DS Vrchlický Jaroměř / režie: Jan Sklenář
A. a V. Mrštíkové, B. Rychlík. M. Krobot: Rok na vsi

Sobota 5. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.45 – 17.45, 20.00 – 21.00
HOP-HOP, ZUŠ Ostrov / režie: Irena Konývková
Ota Hofman, Irena Konývková: Útěk

Sál Josefa Čapka, 16.45 – 17.50, 20.35 – 21.40
Súbor uložit jako Bratislava, SK / režie: Pavel Viecha
Tereza Stachová a kolektiv: Pojednávanie vo veci Genesis

Sál Josefa Čapka, 14.15 – 15.20, 19.00 – 20.05, 22.15 – 22.30
Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika
Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů

Myšárna, 19.00 – 19.25, 14.30 – 14.55, 22.15 – 22.30
Inverze Most / režie: Pavel Skála
Pavel Skála a kolektiv: To si viděl

Sokolovna, 22.15 – 23.35
DS Ty-já-tr/NAČERNO Praha / režie: Ondřej Pečený
A. C. Doyle, J. Janků: Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes!

Šapitó, 21.30 – 23.10
NEKROteatro / režie: Jana Micenková
Jana Micenková: Čekání na Mickey Rourka

Neděle 6. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.30 – 18.00, 19.30 – 21.00
Rádobydivadlo Klapý / režie: Ladislav Valeš
Ladislav Valeš: …dlouhá cesta

Sál Josefa Čapka, 14.00 – 15.05
Súbor uložit jako Bratislava, SK / režie: Pavel Viecha
Tereza Stachová a kolektiv: Pojednávanie vo veci Genesis

Sál Josefa Čapka, 16.00 – 17.05, 21.00 – 22.05
Latrina Magika při V.A.D. Kladno / režie: Latrina Magika
Vítězslav Nezval, John Red: Valérie a týden divů

Myšárna, 15.30 – 15.55, 17.30 – 17.55, 20.15 – 20.40
Inverze Most / režie: Pavel Skála
Pavel Skála a kolektiv: To si viděl

Sokolovna, 14.15 – 15.05, 16.20 – 17.10, 19.00 – 19.50
Rámus Plzeň / režie: Zdena Vašíčková a soubor
Zdena Vašíčková: V prdeli

Hotelová škola, 22.15 – 23.05
Jan Mocek a kolektiv
Kukačka (work-in-progres)

Malý sál Jiráskova divadla, 22.15 – 23.45
Setkání s Irenou Konývkovou a tvorbou HOP-HOP, ZUŠ Ostrov

Šapitó, 15.00 – 15.40
Divadlo U staré herečky / režie: Jiří Vyšohlíd
Tomáš Jarkovský: Ošklivé kačátko

Park, 20.30 – 21.30
Geisslerss Hofcomoedianten / režie: Petr Hašek
Carlo Gozzi: Láska ke třem pomerančům

Šapitó, 21.30 – 22.40
DS Klas / Divadlo Zdrhovadlo Klášterec n/O / režie: Václav Polda
Bohumil Hrabal: Ostře sledované vlaky

Pondělí 7. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16:30 – 18.00, 19.40 – 21.10
BLOK Tanec, tanec… a pantomima
CUKR Rakovník / režie: Eva a Jiří Sukovi
Eva Suková: Něco se mi snaží dostat do hlavy
TS Flash Jaroměř / choreografie: Lenka Halašová, Jaroslava Škvorová
Cesta
Studio Po špičkách Roztoky / choreografie: Zuzana Smugalová a soubor
Mezi židlemi
TS PULS SVČ Opava / choreografie: Eva Vondálová
Když to na nás padne
TPS Magdaléna, Rychnov u Jablonce n/N / choreografie: Ludmila Rellichová a soubor
Milióny v jednoho člověka
Naoko Šumperk / choreografie: Anna Jirmanová a soubor
Sedmá symfonie v baru
Legarmm Klášterec nad Ohří / choreografie: soubor
V kontextu
BT Studio Pardubice / choreografie: Naďa Gregorová
Skrýše
ZUŠ Klapkova Praha / choreografie: soubor
Uzemnění

Sál Josefa Čapka, 14.00 – 14.50, 16.30 – 17.20
Záludňáci, ZUŠ Litoměřice / režie: Lenka Pařízková a Záludňáci
Lenka Pařízková a Záludňáci: Jak daleko je daleko

Sál Josefa Čapka, 19.00 – 21.10
Teátr Vaštar Ostružno / režie: Michal Ston
Michal Ston volně na motivy Williama Goldinga: Svině (2017, ostrov)

Myšárna, 14.00 – 14.55, 17.40 – 18.35, 19.30 – 20.25, 21.30 – 22.25
Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs n/L – Stará Boleslav
/ režie: Kateřina Bartošová
Kótaró Tanaka, Lafcadio Hearn: Ještě jeden příběh…

Sokolovna, 15.20 – 15.25, 19.30 – 19.55, 21.35 – 22.00
DěS – MAlá a VElká, Městké divadlo Český Krumlov
/ režie: Veronika Holcová, Marta Hermannová
Josef Hiršal, Bohumila Grögorová: Svět nás má!

Náměstí, 13.00
Kejklíř Vojta

Hotelová škola, 22.20 – 23.10
Jan Mocek a kolektiv
Kukačka (work-in-progres)

Malý sál Jiráskova divadla, 22.20 – 23.50
Prof. Pavel Drábek – beseda
Překlad a adaptace

Park, 15.00 – 15.55
Kejklířské divadlo z Doudleb / režie: Vojta Vrtek a Jan Brůček
Vojta Vrtek a Jan Brůček: O kouzelné kuličce aneb Jak Vojta k šikovnosti při­šel

Park, 19.00 – 19.40
Marco Migliavacca (IT)
MigliaOnSHOW

Park, 21.30 – 22.30
SUD Suchdol nad Lužnicí / režie. Lenka Cvrčková st.
Lenka Cvrčková ml., Vít Chaloupka: Sherlock Holmes – zrození zla

Šapitó, 22.30 – 23.40
Divadlo BANDA / režie: Pavel Němec
Pavel Němec: Klaun

Úterý 8. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 17.00 – 18.35, 19.30 – 21.05
Divadlo poPUD Brno / režie: Jiří Petrů
Julia Cho: Archiv jazyků

Sál Josefa Čapka, 16.30 – 18.40
Teátr Vaštar Ostružno / režie: Michal Ston
Michal Ston volně na motivy Williama Goldinga: Svině (2017, ostrov)

Sál Josefa Čapka, 20.00 – 20.50
Záludňáci, ZUŠ Litoměřice / režie: Lenka Pařízková a Záludňáci
Lenka Pařízková a Záludňáci: Jak daleko je daleko

Sokolovna, 14.00 – 15.10, 21.30 – 22.40
DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie: Jiří Hlávka
Jiří Hlávka na motivy Viktora Dyka: Co vyprávěl Sepp Jörgen

Myšárna, 14.00 – 14.55, 15.40 – 16.35, 17.30 – 18.25, 23.00 – 23.55
Gympl Brandejs, Gymnázium J. S. Machara, Brandýs n/L – Stará Boleslav / režie: Kateřina Bartošová
Kótaró Tanaka, Lafcadio Hearn: Ještě jeden příběh…

Malý sál Jiráskova divadla, 21.40 – 22.40
Divadlo Dagmar Karlovy Vary / režie: Jan Hnilička
Anna Barkovová, Hana Franková, Magdaléna Hniličková: Anna

Šapitó, 15.00 – 16.00
Martin Hak
Děda Jožka

Park, 16.30 – 17.30
Kejklířské divadlo z Doudleb / režie: Vítězslav Marčík
Vítězslav Marčík: Don Quijote z Doudleb

Park, 19.00 – 20.30
We are C! Praha / režie: Martin Vokoun
William Shakespeare: Sen noci svatojánské

Šapitó, 18.00 – 18.45
DS JeLiTa Nymburk / režie: Michal Douša
Jean-Paul Sartre: S vyloučením veřejnosti

Středa 9. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.30 – 17.35, 20.30 – 21.35
Reverzní dveře Brno / režie: Kamila Konývková Kostřicová
Jean-Paul Sartre, Kamila Konývková Kostřicová: Já jsem Lucien

Sál Josefa Čapka, 16.30 – 18.30, 19.30 – 21.30
BURANTEATR Brno / režie: Šimon Caban
Michal Isteník, BURANTEATR, Šimon Caban: Univerzální sci-fi

Sokolovna, 14.00 – 14.35, 15.30 – 16.05, 19.30 – 20.05
JAKKdo, ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř
A. a V. Mrštíkové, J. Holasová a soubor: Musí to bét?

Malý sál Jiráskova divadla, 22.10 – 23.10
Divadlo Dagmar Karlovy Vary / režie: Jan Hnilička
Anna Barkovová, Hana Franková, Magdaléna Hniličková: Anna

Jiráskovo divadlo, 22.15 – 23.35
Červená
předpremiéra dokumentu Olgy Sommerové

Šapitó, 15.00 – 15.40
Divadlo Toymachine / režie: Tomáš Běhal, Tomáš Podrazil
Tomáš Běhal, Tomáš Podrazil: Král Karel

Čtvrtek 10. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 19.00 – 20.15, 21.30 – 22.45
Divadelní studio Tišina, Ťumeň, Rusko / režie: Marina Delikatnaja
Nikolaj Vasiljevič Gogol: Revizor

Jiráskovo divadlo, 14.30 – 15.00, 16.30 – 17.00
TS Light Praha / režie: Lenka Tretiagová
Lenka Tretiagová: Děti lví srdce

Sál Josefa Čapka, 16.20 – 18.50, 20.45 – 23.15
Divadlo Letí / režie: Martina Schlegelová
Anna Saavedra: Olga (Horrory z Hrádečku)

Sokolovna, 10.30 – 10.55
JAKKdo, ZUŠ F. A. Šporka Jaroměř
A. a V. Mrštíkové, J. Holasová a soubor: Musí to bét?

Sokolovna, 15.30 – 15.55, 17.30 – 17.55, 20.45 – 21.10
Divadlo Vydýcháno, ZUŠ Liberec / režie: Lukáš Horáček, Tomáš Holý a soubor
Joseph Jacobs, Lukáš Horáček: Andrew Coffey – vyprávěj příběh

Myšárna, 19.30 – 20.30, 21.00 – 22.00
Martin Hak
Píseň pro lakomce

Náměstí, 17.45 – 18.15
TS Light Praha
Lidovky „Light“

Park, 15.00 – 15.40
Marco Migliavacca (IT)
MigliaOnSHOW

Park, 17.00 – 18.20
Divadelní klub Jirásek Česká Lípa / režie: Václav Klapka
Václav Klapka: Commedia ála carte

Šapitó, 22.30 – 22.55
Frikulíni / režie: Frikulíni
Frikulíni: Pecky v mandarinkách

Pátek 11. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.30 – 17.50, 19.45 – 21.05
DS Symposion Třebechovice pod Orebem / režie: Petr Hofman
Alfred Jarry: Vono to pude aneb Král Ubu

Sál Josefa Čapka, 14.15 – 15.45, 21.30 – 23.00
Divadelní klub Jirásek Česká Lípa / režie: Václav Klapka
Václav Klapka: Commedia ála carte

Sokolovna, 10.30 – 10.55
Divadlo Vydýcháno, ZUŠ Liberec / režie: Lukáš Horáček, Tomáš Holý a soubor
Joseph Jacobs, Lukáš Horáček: Andrew Coffey – vyprávěj příběh

Sokolovna, 17.30 – 18.35, 20.00 – 21.05
Slovanský tyátr, Slovanské gymnázium Olomouc / režie: Zdeněk Vévoda
Alois a Vilém Mrštíkové, Zdeněk Vévoda: Maryša

Myšárna, 16.30 – 17.05, 18.15 – 18.50, 21.40 – 22.15
Mikrle Jaroměř / režie: Jarka Holasová, Matěj Kubina
K. Čapek, J. Holasová, M. Kubina: Šlépjej

Náměstí, 19.00 – 19.25
Divadlo A+O Praha / režie: Divadlo A+O Praha
Divadlo A+O Praha na motivy italské pohádky: O třech hrbáčcích

Malý sál Jiráskova divadla, 22.00 – 23.20
Divadlo Navenek Kadaň / režie: Tereza Gvoždiaková
Ira Levin: Veroničin pokoj

Šapitó, 15.00 – 16.00
Divadlo 100 opic / režie: Jakub Vašíček a soubor
Jakub Vašíček a soubor: DlouŠiBy

Sobota 12. srpna 2017

Jiráskovo divadlo, 16.00 – 17.20, 19.20 – 20.40
1. neratovická divadelní společnost / režie: Miroslav Král
Charles Perrault: Oslí kůže aneb Nebojíš se, princezničko?

Sál Josefa Čapka, 16.30 – 17.50, 19.20 – 20.40
Kočovné divadlo Ad Hoc / režie: Kočovné divadlo Ad Hoc
Jan Duchek: Nové TV

Sokolovna, 10.30 – 11.35
Slovanský tyátr, Slovanské gymnázium Olomouc / režie: Zdeněk Vévoda
Alois a Vilém Mrštíkové, Zdeněk Vévoda: Maryša

Sokolovna, 14.30 – 15.05, 18.20 – 18.55
GT Hlinsko / režie: Tomáš Pšorn, Lada Leszkowová
Václav Havel: Havlovy kraťasy: Vernisáž

Myšárna, 14.00 – 14.35, 15.30 – 16.05, 17.45 – 18.20
Mikrle Jaroměř / režie: Jarka Holasová, Matěj Kubina
K. Čapek, J. Holasová, M. Kubina: Šlépjej

Náměstí, 21.30
Slavnostní zakončení JH s ohňostrojem

Oficiální stránky festivalu: http://www.jiraskuvhronov.eu/

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


JH-2017-program-kg6sp.pdf