Kocour v botách míří z Brna na výlet!

Kocour v botách - Premiéra v Klubu Leitnerka 8. 4. 2017 Autor: Veselá divadelní společnost

Pro menší divadlo je v dnešní době těžké najít si své místo na slunci a tam se hřát. Obzvláště, pokud se nachází v tak kulturním městě, jakým je Brno, kde je divadel celá řada (Městské, Národní, Husa na provázku,...). A pokud se náhodou stane, že stejnou hru si nezávisle na sobě vybere více divadel, pak je malá studentská scéna, bez ohledu na kvalitu jejího hereckého projevu, bez šance. Ale ani taková situace nemusí nutně znamenat neúspěch... Ostatně, přesvědčte se sami.


Premiéra Kocoura v botách na Leitnerce

Představení Kocour v botách, na motivy klasické francouzské pohádky Charlese Perraulta (v úpravě Z. Dufkové a P. Cmírala, s půvabnou hudbou K. Cóna) začala Veselá divadelní společnost, o. p. s., zkoušet již loni. Dne 15. června 2016 se pak konala předpremiéra. Hra se poté ještě upravila, zapracovali se do ní noví herci a 8. dubna 2017 se ji od 19:30 podařilo uvést v Klubu Leitnerka jako premiéru. U publika mělo představení značný úspěch, sál se vyprodal a děti, dospělí i sami herci byli nadšení. Stejně tak kritika. Jenže prostoru na reprízy je v Brně velice málo, což by mohlo být pro některé soubory důvodem k tomu, aby svou snahu vzdaly. Ne však pro Veselou divadelní společnost, o. p. s.!

Hledají se prostory mimo Brno, máte zájem?

Tento divadelní soubor se rozhodl, že než se přetahovat v Brně o omezený počet diváků, bude lepší vyjet za hranice města do okolí. I tam jsou lidé, kteří chtějí vidět divadlo a je pro ně mnohem pohodlnější, když přijede za nimi. V tuto chvíli tedy shání vedení divadla na brněnsku prostory, v nichž by se dal Kocour hrát. Pokud máte nápad, kam by se mohl Kocour vrtnout, nebo dokonce zájem, aby ho sehráli u vás, nejlepší bude divadlo kontaktovat (kontaktní údaje najdete zde). Všechno je čistě o dohodě – pokud se podaří najít oboustranně příjemné podmínky, pak by neměl nastat nejmenší problém.

Autor: David Pokorný