Kocour v botách na brněnských divadelních prknech

Kocour v botách - předpremiéra, červen 2016 Autor: Veselá divadelní společnost

Kdo by neznal slavnou pohádku od Charlese Perraulta. Starý mlynář na smrtelném loži odkáže třem svým synům celý svůj majetek – nejstaršímu mlýn, prostřednímu osla a nejmladšímu kocoura. A teď povězte, co byste s takovým kocourem chtěli dělat, když nemáte ani vindru. Ale že i s takovým, na první pohled nevděčným dědictvím, se dá udělat díra do světa, to se svému publiku rozhodla ukázat brněnská Veselá divadelní společnost, o. p. s.


Dlouhá příprava, která přinesla výsledky

Kocoura v botách uvedla tato brněnská divadelní společnost na jeviště v předpremiéře loni v červnu. Měl až neočekávaný úspěch. Po roce další práce je pak Veselá divadelní společnost, o. p. s. připravena předvést vám konečnou verzi představení, která je do detailu vyladěná. Přestože obsazení se od loňska lehce změnilo, na kvalitě to pohádce neubralo, naopak. Pohádka od Charlese Perraulta má potenciál zaujmout jak dětské, tak i dospělé publikum. Úprava Pavla Cmírala a Zdenky Dufkové totiž nabízí každému, aby si z ní vzal to, co očekává. Velké pobaví, malé zaujme a nadchne. Celý pohádkový děj je pak doplněn půvabnými písničkami s hudbou Karla Cóna. Aby toho nebylo málo, pro ty nejmenší je připraven další program nad rámec představení – drobný dáreček na památku, focení s herci nebo autogramiáda.

Premiéra představení 8. dubna na Leitnerce

Jak jsme již naznačili, nyní se blíží chvíle, kdy vstoupí Veselá divadelní společnost, o. p. s. na scénu. V oficiální premiéře, která se odehraje 8. dubna 2017 od 19:30 v Klubu Leitnerka v Brně, se vám představí jak roztomilý a důvtipný Kocour (Lucie Malingerová), tak i naivní Kuba (Viktor Pavlíček) nebo trochu popletený pan král (Tomáš Kudlička). Ve výčtu postav nesmí chybět ani rázná princezna (Silvie Ratiborská), kterou Kuba tolik okouzlí. Chcete-li tedy svým dětem udělat radost a dopřát jim silný kulturní zážitek, přijďte se také podívat. Vstupenky můžete koupit buďto přímo na místě, nebo v předprodeji (Turistické informační centrum města Brna, Panenská 1; Indies, Poštovská 2; Kudrna, podchod Hl. nádraží ČD). Cena lístků je 100 korun, zlevněné vstupenky se dají pořídit za 80 korun. Více informací najdete na oficiálních stránkách společnosti http://veseledivadlo.cz/ nebo přímo na webu představení http://kocourvbotach-cz.webnode.cz/.

Autor: David Pokorný

Přílohy:

letak-kocour-u0r35