Kolofantí z městyse Koloveč u Domažlic

Děkovačka po představení Urologie, v čele mluví k publiku režisér a autor her Martin Volf Autor: Divadelní spolek Kolofantí

Divadelní spolek Kolofantí vznikl na popud našeho režiséra a autora všech her pana Martina Volfa. Chtěl tak obnovit tradici ochotničení v Kolovči, které po dlouhých letech skončilo koncem 70. let minulého století.


Nejprve si Martin vytypoval budoucí herce a oslovil je ke spolupráci. První naše setkání se uskutečnilo 18.3.2010. Bylo nás devatenáct a řekli jsme si: „Jdeme do toho.“ Hned tedy byly rozdány scénáře a začala historická první čtená zkouška naší první hry s názvem „Křest“. Byla to pikantně lechtivá situační komedie.

Naše první veřejné vystoupení s „Křestem“, na které jsme se již těšili, bylo 2.10.2010 v kul­turním domě v Kolovči před našimi známými a spoluobčeny, takže jsme zažívali v zákulisí i návaly trémy. Ovšem vyprodaný sál nadšených diváků nám dodával jistotu. Od té doby jsme odehráli šest autorských, hlavně komediálních, her Martina Volfa, přibyli 2 technici a máme jednu nápovědu.

V tomto roce hrajeme osmou hru s názvem „Urologie“. Je to hra z nemocničního prostředí, kdy se autor inspiroval kratší hospitalizací na tomto oddělení. Diváci se při ní velice baví a hru přerušují salvami smíchu a potleskem. Ale toto zažíváme vlastně u všeh her a jsme za to moc rádi. Nehrajeme pouze v Kolovči, ale jezdíme hrát jak v okrese, tak i mimo, kam jsme srdečně zváni. Do dnešního dne jsme odehráli celkem 93 představení a vidělo nás 11 822 diváků. Zkoušky raději ani nepočítám, ale pokusím se. Na každou hru je jich cca 25 a her máme již osm, takže asi 200.

Mimo hereckou činnost pořádáme každoročně celodenní zájezd na vybrané divadelní představení do vánoční Prahy spojené vždy se zajímavou přidruženou akcí, podílíme se u nás na kulturní činnosti, vypravíme se občas i na bowling, máme i své vánoční besídky spojené s rekapitulací roku, výroční členské schůze s večeří, tradiční je již lednový turistický výšlap se zajímavým cílem, zahráli jsme charitativní vystoupení pro plzeňskou nemocnici, zúčastňujeme se Žlutického divadelního léta a nyní už rozjíždíme náš první muzikál, který bude mít premiéru v říjnu 2018. Prostě se nenudíme.

Autor: Jana Bartáková

Přílohy:

DSC-5533-xfmfe DSC-5573-b7wrz