Kořeny tvorby / 22.- 28.7.2019

S metodou Jacques Lecoq v přímém kontaktu se živou přírodou. Autor: archiv BDŠ

Budilova divadelní škola opět pořádá letní týdenní workshop metody Jacques Lecoq, letos pod názvem KOŘENY TVORBY.


Workshop jedinečné francouzské metody proběhne tentokrát v přírodních podmínkách. Máte-li zájem něco nového objevit a máte-li tvůrčí nutkání, pojeďte s námi. Na divadelních zkušenostech nezáleží. Uvnitř sebe víte, že divadlo/divadelní tvorbu hledáte a my vám ho můžeme skrze Metodu Jacques Lecoq pomoci objevit a rozvíjet vaši vlastní autentickou tvorbu.

Zkoumání rytmů přírody s tvůrci Vendulkou Burger, Evou Hrubou, Veronikou Vaculíkovou, Ridinou Ahmedovou, Tomášem Běhalem a dalšími. Součástí soustředění je dramatická akrobacie, analýza pohybu, relaxační techniky, neutrální maska, dramatická tvorba a tvůrčí psaní.

„Je nutné naučit se poznávat život svým tělem, ztotožňovat se s přírodou a jejími elementy. Dokázat je transformovat vnitřně i externě a vytvořit si poetické dno ze všeho, co se v nás ukládá, abychom nehráli život pouze tak, jak je nebo jak se nám jeví.“ (Jacques Lecoq)

Budilova divadelní škola už 10 let – jako jedna z mála ve střední Evropě – uplatňuje francouzskou metodu Jacques Lecoq, jejímž hlavním cílem je rozvíjení kreativního potenciálu. Zaměstnává tělo jako první element, který se ztotožňuje se vším, co se hýbe – v životě i v divadle. Výuka aplikuje základní zákony pohybu pro dramatickou tvorbu a hereckou interpretaci. Zkoumá divadelní styly ustálené v historii divadla a přetváří je do vnímání současného života. Výuka se stává žákům živou oporou – která přesahuje formy – v souladu s neustálým rytmem života. Metodu celosvětově studují nejen herci, ale také tanečníci, dramaturgové, choreografové, scénáristé…mezi hvězdy, které se o tuto metodu ve své tvorbě opírají, patří například Pierre Richard, Geoffrey Rush, Ctibor Turba, Sacha Baron Cohen, Anna Polívková a další.

Chcete uspět, jako herec-tvůrce? Utužit svůj talent? Nebát se? REGISTRUJTE SE na produkce.budil@gmail.com. Přihlášky zasílejte do 30. června.

KDY: 22. –28.7.2019 KDE: Svatojiřský les – rybník Komárov – Svídnice JAK: stany u rybníka, polní kuchyně CENA: 5 200 Kč (ubytování a strava v ceně workshopu) Podrobné informace na budil.cz

Autor: Budilova divadelní škola

Přílohy:


REGISTRACE-Letni-tydenni-workshop-2019-ep547.pdf