Marioneta - řezbářský seminář

Ilustrační foto Autor: Josef Brůček

Spolek Tatrmani pořádá ve dnech 14.–23. července 2017 v Sudoměřicích u Bechyně tvůrčí dílnu Divadla na návsi MARIONETA – ŘEZBÁŘSKÝ SEMINÁŘ s lektorem Karlem Vostárkem. přihlášení je možné nejpozději do konce května.


Seminář je zaměřen na kompletní výrobu loutky – marionety. Účastníci budou vedeni od výběru vhodného dřeva přes jeho základní zpracování a opracování, řezbářské techniky, různé technologie kloubů a spojů, až po finální opracování povrchu.

Na práci zajistíme dřevo, potřebné spojovací materiály, prostor a v omezeném množství základní nářadí. – V ideálním případě bude seminarista pracovat vlastními řezbářskými dláty a řezbářským nožem.(Nemá-li je, půjčíme.)

Každý seminarista si sebou přiveze vlastní výtvarný návrh loutky, kterou bude vyrábět ve velikosti 1 : 1 na papíře, aby měl z čeho vycházet při navrhování technologie.

Cena semináře je 4.000,– Kč. Cena zahrnuje nocleh ve společných prostorách ve vlastím spacáku, celodenní stravu, základní vybavení pracovního prostoru a lektorné.

Druhý, víkend semináře bude naplněn programem přehlídky Divadlo na návsi a řemeslným Jarmarkem.

Přihlásit se, nebo získat více informací je možné:
e-mailem na adresu: tatrmani@sudomerice.cz
nebo telefonicky na těchto číslech: Petra Brůčková – 732 705 106, Jan Brůček – 608 822 682
nebo dopisem na adresu:
o.s.Tatrmani
Sudoměřice u Bechyně 30
391 72

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


rezbarsky-seminar-oulbu.pdf