Mirotické setkání loutek a hudby již v červnu

Mirotické setkání loutek a hudby 2019 Autor: archiv festivalu

Těšíte se na 16. ročník rodinného festivalu Mirotické setkání loutek a hudby? Pokud ano, tak nyní dávejte pozor a připravte se na velkou změnu. Pohádkový ostrov v jihočeských Miroticích letos ožije již 14. a 15. června!


Tuto zásadní informaci oznámil na začátku roku Ladislav Loisa Tomeš, zakladatel a impresário festivalu. Sdělil, že zásadním důvodem změny termínu je jeho vytížení v zaměstnání. Práce lodního kapitána je v současné době časově náročná, proto nemůže dále tvořit festival o prázdninách. Věří, že nový termín bude pro festival šťastný.

Tradiční festival mění termín, ale svojí tvář nezmění. Fanoušci divadla, hudby a všemožných uměleckých a sportovních aktivit si opět přijdou na své. V šapitó se vystřídá deset divadelních souborů a na venkovních scénách postupně zahraje sedm hudebních skupin. Chybět nebude ani baletní představení a exhibice vyřezávání s motorovou pilou.

Propojení dětského světa se světem dospělých zůstává hlavním tématem festivalu. A kdo letos dospělákům zařídí návrat do dětských let? Bude se o to snažit fenomenální Divadlo Víti Marčíka, Divadlo Toy Machine, Bilbo Compagnie, Divadlo Pro malý, Divadlo Buřt, Divadlo KK, Divadlo Navětvi, Divadlo Harmonika, Divadlo Buřt & Honza Hakr, Mirotický divadelní spolek I TOTO, nejlepší kouzelník a iluzionista Radek Bakalář a mnoho dalších zajímavých umělců. Celým festivalem Vás opět provede oblíbený herec a improvizátor Radek Daniel Pokorný.

K dvoudenní divadelní hostině na ostrově neodmyslitelně patří večerní hudební lahůdky. Smlsnete si na kapelách Sto zvířat, Laura a její tygři, Peshata, Covers for Lovers, GangstaSKA, Feet Of Clay a Závodní ovce. V rytmu těchto kapel můžete SKÁkat, až do oblak.

Současně s hlavním programem mohou malí i velcí využít zážitkový doprovodný program. V areálu ostrova najdete nejenom výtvarné dílny, ale také dílnu hudební, literární a řezbářskou. Umělecký mini jarmark a osvědčenou stage s domácím občerstvením letos doplní stánek se zdravými pamlsky a příjemnou kávou s Kaférny. V případě tropických teplot vás osvěží hasičská fontána.

Díky velké podpoře partnerů, kamarádů a dobrovolníků vznikne na ostrově již po šestnácté oáza kvalitní zábavy pro děti i dospělé. Přijeďte se podívat v červnu do Mirotic a užít si pohádkovou atmosféru a návrat do dětských let. Těšíme se na Vás.

www.mirotickesetkani.cz

Ladislav Tomeš

Autor: Amaterská Scéna