Než nastoupíte, vyzkoušejte

Architektura těla Autor: archiv BDŠ

Chcete metodu Jacques Lecoq nejprve nezávazně vyzkoušet? Také v tomto školním roce nabízíme několik možností – a to v průběhu celého týdne.


Pět možností, jak vyzkoušet metodu JL:

 1. SOBOTA – Motivační seminář

  Chcete „ochutnat" jedinečnou francouzskou metodu? Nebo jste profesionálové a máte zájem o pravidelný či občasný trénink? MOTIVAČNÍ SEMINÁŘ nabízí fyzickou a technickou průpravu vycházející z principů metody Jacques Lecoq, vždy V SOBOTNÍ části celovíkendového Intenzivního semináře (termíny seminářů a způsoby úhrady naleznete na budil.cz).

 2. PONDĚLÍ – Metoda JL s navazující improvizací

  BDŠ začala spolupracovat se skupinou SIG Improvizace! KAŽDÉ PONDĚLÍ 18:30–21:30 probíhá kombinovaný trénink:

 • 2 hodiny metoda Jacques Lecoq (vede Vendulka Burger-Budilová),
 • poslední hodina je věnovaná volnému hraní (vede Miroslav Charvát).

Chcete vyzkoušet metodu JL a máte také zájem o zdokonalení v improvizaci? Chcete své improvizační umění opřít o poznatky metody JL? Zde můžete obojí perfektně propojit. Informace a přihlášky na mensa.cz.

 1. STŘEDA – Open Training Space Praha

  Po Novém roce opět v Praze otevřeme tréninkový prostor pro všechny zájemce o divadlo v praxi, improvizaci, interpretaci, hledání a tvorbu (vždy ve středu 20–22h).

TECHNIKY: Jacques Lecoq – ale také Gaulier / Meisner / Marceau / Decroux / Actors Studio / divadlo / mim / kathak / přirozený hlas. Účastní se jak laikové, tak profesionálové.

 1. ČTVRTEK – Open Trainink Space Nymburk

  Tréninkový prostor v Nymburském kulturním centru je otevřen již od začátku školního roku vždy ve čtvrtek 18:30–20:30. S letošní novinkou: každý 4. čtvrtek v měsíci je úzce zaměřen na TVŮRČÍ PSANÍ.

 2. VÍKEND – jeden z pravidelných termínů celoročního studia BDŠ

  Nejen Motivační sobotu, ale také jeden celovíkendový INTENZIVNÍ SEMINÁŘ můžete zvolit k vyzkoušení, co vám studium metody Jacques Lecoq může přinést (toto intenzivní zaměření doporučujeme také jako přípravu na vysoké umělecké školy, kam jsou naši studenti přijímáni, mnoho z dalších pokračuje také přímo vlastní uměleckou prací).

HLÁSIT SE MŮŽETE V PRŮBĚHU CELÉHO ROKU
buď e-mailem na produkce.budil@gmail.com, nebo přímo z jednotlivých článků s podrobnými informacemi na budil.cz

Autor: Budilova divadelní škola