Nový festival Stříbrný vítr v Písku

Festival Stříbrný vítr Autor: www.podcarou.cz

Od pátku 1. do neděle 3. února pořádá písecké Divadlo Pod čarou festival nazvaný Stříbrný vítr. Jméno dostal podle stejnojmenného románu básníka Fráni Šrámka. Festival začne v pátek v 18 hodin hrou O 14 dní dříve aneb Svoboda nadvakrát, kterou nastudovali v Divadle Pod čarou v minulém roce k výročí vzniku Československa. Jde o hudební komedie, která s nadhledem zavede diváky do dění před sto lety.


Program festivalu

pátek 1.2.

18:00 O 14 DNÍ DŘÍVE aneb SVOBODA NADVAKRÁT – Divadlo Pod čarou Hudební komedie, která s nadhledem dává nahlédnout na písecké události kolem vzniku Československa.

20:00 KÁMO, NAHOĎ – Improshow Mladý dramaticko-improvizační projekt složený z party kamarádů, kteří se nestydí ztrapnit se před publikem…

22:00 RUSTY STRINGS Blues – rock – doprovodný program

sobota 2.2.

17:00 DVA MUŽI V ŠACHU – Divadelní spolek Čelakovský Strakonice komedie Miroslav Horníčka o dvou pošetilcích, kteří nechtěli ukončit nesmyslnou válku, dokud se do hry nevložily moudré ženy.

19:00 TŘINÁCTÁ KOMNATA – Dramatický kroužek ZŠ Tyla krátká performance

19:30 Ženské nebe – Divadlo ŽAS- Ženský Amatérský Spolek Divák jistě pochopí, že název inscenace Ženské nebe odkazuje na České nebe Járy Cimrmana. A proč jsme zvolily kabaret? Protože nikdy není pozdě začít zpívat, tančit a hrát.

22:00 TŘETÍ SLOKA Renesanční folk – doprovodný program

neděle 3.2.

16:00 STARÉ POVĚSTI ČESKÉ – Prácheňská scéna Písek Peškova dramatizace Starých pověstí českých humornou formou přibližuje divákům nejstarší pověsti zpracované Aloisem Jiráskem. Jak to bylo s příchodem Slovanů do Čech, vládou kněžny Libuše, bojem Bivoje s kancem a příchodem Přemysla na Vyšehrad? Přijďte a uslyšíte pověsti dávných časů, poznáte, jak to ve skutečnosti bylo.

18:00 TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA – Divadelní spolek Šemík Hradišťský sitcom o tom, co se všechno může udát v normální rodině s (ne)normální tetičkou.

„Impulsem ke vzniku festivalu bylo to, že jsme po několika letech nastudovali vlastní hru, která byla docela úspěšná," popisuje šéf Divadla Pod čarou Miroslav Pokorný. „V Písku jsou tři festivaly – Šrámkův Písek, Duhové divadlo nebo loutkový festival. Řekli jsme si, proč nepodpořit ochotnickou tvorbu napříč žánry. Žádný takový festival v Písku není a podle nás ochotnické divadlo stojí za podporu. Jelikož je to první ročník, řekli jsme si, že bychom rádi představili hlavně písecké soubory, kterým je věnován pátek a neděle. Přespolním bude patřit sobota. Je to první ročník, takže nevíme, jaký to bude mít ohlas. Dnes je tendence chodit na známé mediální hvězdy z televize, ale ochotníci do toho kolikrát dávají velké srdce a upřímnost. Možná, že lidé ani neví, že i ochotnické divadlo si mohou užít," uvedl Pokorný pro Jižní Čechy Teď.

Na festival Stříbrný vítr, bude možné zakoupit vstupenku za 200 korun, která je k dispozici i v předprodeji. Jde o přenosnou permanentku, která platí na celý festival. Za symbolických 200 korun se nabízí sedm představení a dvě doprovodné akce. Na místě bude stát denní vstupenka 100 korun.

Více na www.podcarou.cz/aktuality

Autor: Michal Drtina