Ohlédnutí do budoucnosti, plánování minulosti

Logo Autor: Skupina Pátečníci

Skupina Pátečníci vznikla vlastně z mladické nerozvážnosti. Chtěli jsme dělat divadlo. Chtěli jsme ho dělat lépe než jiní, kteří tvrdili, že lépe to snad už ani nelze. A tak jsme tu. Po dvou letech, jedné premiéře a repríze.


První rok se nám příliš nedařilo, nemohli jsme si vybrat hru, která by se nám zalíbila. Částečně za to mohly anotace nejmenované agentury, které slibovaly hry pro čtyři osoby a humor. Náhle se však vynořila pátá, šestá osoba a naopak vtip stále nepřicházel. A tak jsme čas trávili všelijak, nejčastěji pantomimou. A přemýšleli, co dál.

S nástupem druhého roku jsme už byli chytřejší. Vzali jsme knihu a zdramatizovali ji. To už bylo kapánek lepší. Ale zase tu byl problém. Bylo nás málo. Ač jsme se snažili sebevíc, nedokázali jsme snížit počet postav na méně než šest. V té době se k nám naštěstí přidalo pár přátel a kamarádů z minulosti. A pak nás zase rychle opustili. Neměli čas? Zapomněli? Jsme moc sprostí? Nevíme.

A tak jsme klopýtali dál. Čtená, zkoušení, soustředění zaměřené na Krkonoše a pohraničí, zkoušení, aranžovaná, zkoušení, vánoční besídka, lákání nových herců, zkoušení, soustředění, kde jsme se pohádali, zkoušení, premiéra, co se moc nepovedla, repríza co byla málem přesilovka, ukončení sezóny.

Došli jsme až sem. Je čas se rozhodnout, jestli má cenu v tom pokračovat, jestli chceme opět snášet vzájemné výčitky, objednávat si pivo, nestíhat, hrát si, křičet, smát se. Opravdu to chceme?

Jo.

Autor: Skupina Pátečníci