OLDstars po osmé vezou divadlo do kláštera!

plakát 8.ročníku Autor: Veronika Homolová

Ve dnech 9. - 11. 7. 2021 proběhne tradiční benefiční divadelní festival OLDstars on the ROUD v prostorách bývalého Augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem a jeho blízkém okolí. Letošní, osmý, ročník se ponese v duchu "Věřte nevěřte", neboť dnešní doba je nevyzpytatelná. OLDstars každý rok věnují výtěžek z festivalového vstupného klášteru, který tak doposud získal na své projekty a opravy přes 250 000 Kč a kromě Klášterního klubu tak mohlo být založeno například i Ekocentrum Zvonice.


Diváci budou mít možnost zhlédnout na tři desítky inscenací různých žánrů!

K vidění budou premiéry i reprízy z repertoáru studentské umělecké skupiny OLDstars a jejích hostů, celkem téměř třicet titulů různých žánrů. Festivalové lokace letos rozšíří například Kino Sokol.

K dispozici bude škála jídel i nápojů k občerstvení

Během festivalu budou návštěvníkům k dispozici stánky občerstvení pod značkou Kaiser Franz, pivovaru Židovice a kavárny DámSi, která nabídne i sladkou tečku. S hydratací diváků pomůže také tradiční bar The Real Johnny Servis. Divákům umožní nocleh stanové městečko přímo v zahradě kláštera s přístupem k pitné vodě, sprše a toaletám. Klášterní klub nabídne připojení k elektřině.

Více informací nejen o programu či jednotlivých inscenacích naleznete na webu festivalu: https://www.oldstarsontheroud.cz/program/ nebo na Facebookové stránce: https://www.facebook.com/…arsontheroud Vsupenky jsou k zakoupení na portále https://goout.net/…d-2021/luwi/ .

Festival proběhne v souladu se všemi vládními opatřeními.

I přes všechna bezpečnostní a hygienická opatření se festival OLDstars on the ROUD snaží dopřát divákovi co nejlepší kulturní zážitek a po měsících izolace se opět nadechnout. Bezpečnost herců a diváků je pro nás na prvním místě. Velká část programu je plánována pod širým nebem, interiérové prostory s omezenou kapacitou budou pravidelně desinfikovány. Desinfekce bude rovněž k dispozici divákům, kteří budou mít dostatek místa pro dodržování doporučených rozestupů.

Festival OLDstars on the ROUD 2021 byl podpořen Ministerstvem kultury – státní fond kultury. Osmý ročník proběhne pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Ing. Jana Schillera a rektorky Akademie múzických umění PhDr. Ingeborg Radok Žádné. Partnery festivalu jsou Kino Sokol, Cukrárna Dortletka, Goout.net a RETE internet. Stálými mediálními partnery umělecké skupiny OLDstars jsou servery i divadlo.cz a scena.cz. Děkujeme také SOŠ a SOU a Gymnáziu v Roudnici nad Labem a jejím ředitelům Ing. Richardu Červenému a Mgr. Petru Dobešovi za pomoc a podporu při organizaci festivalu.

Autor: Klára Vaňkátová

Přílohy:

OLDstars-on-the-ROUD-3--nhkg2 OLDstars-on-the-ROUD-2--0hlix OLDstars-on-the-ROUD-1--kkp87