Pátý ročník Antické Štvanice je tu!

Šílený Herkules Autor: Vila

Česká premiéra římské tragédie Šílený Herkules o světoznámém hrdinovi a bojovníkovi, který se vrací po dvanácti letech domů. Porazil vše, co mu bohové postavili do cesty, pokořil jako první i podsvětí. Co dalšího pro vás na Letní scéně Štvanice v první půlce srpna máme?


Česká premiéra římské tragédie Šílený Herkules o světoznámém hrdinovi a bojovníkovi, který se vrací po dvanácti letech domů. Porazil vše, co mu bohové postavili do cesty, pokořil jako první i podsvětí. Zaslouží si neutuchající potlesk a obdiv. Ale dokáže teď žít normálním životem poté, co jeho hrdinská mise skončila? Může akční hrdina a zabiják, jehož život je plný potu, krve a adrenalinu obejmout svou ženu a vychovat děti?
REŽIE: Tomáš Loužný.
HRAJÍ: Dan Kranich, Eva Josefíková, Hanuš Bor / Milan Kačmarčík, Ivo Sedláček / Filip Šebšajevič, Jakub Albrecht. Petr Konáš, Tomáš
Reprízy můžete vidět v průběhu srpna!

Co dalšího pro vás na Letní scéně Štvanice v první půlce srpna máme?

 1. 8. 20 000 židů pod mořem – Improvizace z bodu nula

  20 000 židů pod mořem je improvizační skupina vzniklá na půdě DAMU. Improvizuje celé představení bez přípravy nebo příběhové kostry. Od chvíle, kdy vstoupí na jeviště, se odehrává neustálá konfrontace divácké energie a hereckých nápadů. Může se stát úplně cokoliv a to se taky většinou děje. Téma: pohádka!

 2. 8. Tygr v tísni – Antická Štvanice 2020: Šílený Herkules
 3. 8. Tygr v tísni – Antická Štvanice 2020: Šílený Herkules
 4. 8. Divadlo Letí – HOMO 40

  Satirická hra Dana Špinara o gayích po čtyřicítce střílí do vlastních řad a poukazuje na kostlivce, kteří se stále rádi vracejí do již jednou otevřených skříní.

 5. 8. 20:30 koncert: Jan Burian

  Ekologie duše – písničkář Jan Burian vypráví a zpívá o tom, jak přežít a nezbláznit se z dnešní doby.

 6. 8. Nejhodnější medvídci & Divadlo na Tahu – Klešice – Domů z velké války

  Jan Žďárský, vojín z Klešic, který válčil na Soči a pak i na Piavě, napsal hru popisující jeho válečné a poválečné zkušenosti pravděpodobně pod vlivem svých spolubojovníků – Fráni Šrámka a Josefa Váchala. Zapomenutou hru našla v pozůstalosti své babičky Žďárského pravnučka Dr. Ráchel Lewinski.

 7. 8. OLDSTARS: Stojím v řadě

  Smršť apelativních monologů z pera italského dramatika a autora standupů. Ascanio Celestini je dobrý pozorovatel banální každodennosti okolo nás. Dovede ji snadno přetavit v pochopitelný příběh. Vtipný, dojemný, burcující i provokující. V sedmi textech hořkosladkým vtipem atakujeme svět, jehož součástí je každý z nás.

 8. 8. Tygr v tísni – Antická Štvanice 2020: Šílený Herkules
 9. 8. Tygr v tísni – Antická Štvanice 2020: Šílený Herkules
 10. 8. Tygr v tísni – Antická Štvanice 2020: Šílený Herkules
 11. 8. koncert Michala Horáka: Michalova navázaná šňůra

  Michal Horák je mladý písničkář a multiinstrumen­talista, který dokáže zaujmout svými texty i svérázným humorem. Jeho debutové album vyšlo na podzim 2019. Téměř celý Michalův repertoár mohou posluchači slyšet na jeho turné Michalova šňůra, se kterým se zastaví i ve Vile Štvanice 13. května 2020.

 12. 8. Tygr v tísni – Antická Štvanice 2020: Šílený Herkules

Autor: Amaterská Scéna