Poezie Sboru břežanských kastrátů

Autor:

Od roku 2007 SBK vystupuje především jako recitační sbor (např. básně Egona Bondyho, ve fázi příprav je poezie erotická, Petrarca…). Vystupuje v klubech a účastnil se několika festivalů. Další vystoupení se uskuteční sobotu 5. února.


Těleso bylo vymyšleno spisovatelem Janem Pelcem v roce 2003 před tradiční oslavou vánoc v restauraci Na Břežance za účelem jednorázové akce a ojedinělého výstupu.

Měsíc na to sbor poprvé vystoupil v pražském klubu Vagon na tehdejších „čtyřiadvacetinách“ nakladatele Lubora Mati, kde za doprovodu kapely „Mateřídouška a vřes“ zazpíval nezapomenutelný normalizační hit Víti Vávry „Holka s citrónovou šálou“. Toto vystoupení mělo být i vystoupením posledním. Pro velký úspěch se ale SBK stal stálým hostem skupiny Mateřídouška a vřes, se kterou vystupoval vždy v závěru koncertu ve čtyřech písních, a to až do rozpadu skupiny v roce 2006.

Od roku 2007 Sbor břežanských kastrátů vystupuje především jako recitační sbor (např. básně Egona Bondyho, budovatelská poezie; ve fázi příprav je poezie erotická, Petrarca…). Od začátku své existence občas pěvecky doprovází další kapely (A bude hůř, Dřevěný pytlí v jut. uhlích, A další,…), vystupuje v klubech a účastnil se několika festivalů (mj. Trutnov, Zelený tulipán, Magorovo Vydří atd.). zdroj http://www.kastrati.cz/

A pokud jste ještě neviděli, nenechte si ujít toto video:

Autor: Michal Drtina