Romeo a Julie na cestách

Romeo a Julie Autor: Karolína Vaňková

Studentská umělecká skupina OLDstars se v pondělí 31. července na Lodi Tajemství na řece Vltavě v Praze vydává na letní divadelní turné ROADMEO aneb Mor na ty vaše rody. Od posledního červencového večera do 10. srpna navštíví celkem 10 míst, na kterých představí verzi jednoho z nejsilnějších příběhů světových jevišť – příběh ROMEA A JULIE. V moderním překladu Martina Hilského je tato plenérová inscenace současným pohledem na tragické vyvrcholení osudového vztahu.


Openairová inscenace měla premiéru na benefičním divadelním festivale v Roudnici nad Labem. V titulních rolích Romea a Julie se představí čerstvě přijatí studenti činoherního herectví DAMU Samuel Toman a Anežka Šťastná. Na konci července se nejslavnější milenci světa svezou na Lodi tajemství na řece Vltavě v Praze a v srpnu se podívají do Kouřimi, Nymburka, na hrad Křivoklát, festival Povaleč, hrad Točník, hrad Radyně, Klášter v Kladrubech u Stříbra, Bečov nad Teplou nebo zámek Manětín.

Pod širým nebem zprostředkují herci setkání s nesmrtelným příběhem velké lásky, z pera alžbětinského velikána. Romeo je puberťák. Zajímá se víc o holky než o školu. S rodiči spíš bojuje, než žije. Jeho důvěrníkem je kněz Vavřinec, který má dokonalý plán.

Romeo a Julie v Klášteře v Roudnici

Hrají: Samuel Toman, Anežka Šťastná, Karolína Vaňková, Kateřina Humhalová, Tomáš Weisser, Petr Šedivý, Ondřej Kulhavý, Antonín Brukner, Václav Šamárek, Petr Smyczek a další…

Režie: Tomáš Staněk

Více informací naleznete na webu www.oldstars.cz, vstupenky je možné zakoupit i přes síť GoOut..

Inscenace trvá 90 minut bez přestávky. V inscenaci se používají tabákové výrobky a střelné zbraně.

Autor: Nicol Hrabovská

Přílohy:

mapa-turneee-wvqst