Rozhodnutí programové rady 66. loutkářské Chrudimi

66. loutkářská Chrudim Autor: archiv festivalu

V rámci systému se uskutečnilo 11 postupových přehlídek amatérského loutkářství, které byly zařazeny v propozicích 66. loutkářské Chrudimi. Všechny přehlídky splnily podmínky stanovené propozicemi a jejich poroty mohly jeden soubor nominovat a neomezený počet doporučit. V letošním roce bylo do programu navrženo celkem 24 inscenací, 8 inscenací bylo nominovaných, tedy byly zařazeny do programu 66. LCH přímo, 16 inscenací bylo doporučeno k jednání programové radě.


Rozhodnutí programové rady ze dne 29. 4. 2017

Nominované, přímý postup z krajských přehlídek

  1. LS Vozichet – Ruda Hancvencl, Jablonec nad Nisou

    R. Hancvencl podle Daniela Defoe: Robinson

    Přehlídka: Turnovský drahokam

  2. Ilegumova divadelní společnost, Praha

    Jakub Hojka a kol. podle tradiční ruské pohádky: Zlatá ryba

    Přehlídka: Pražský festival amatérského divadla

  3. Divadelní společnost Kordula, z. s., Liberec

    M. Kubátová: Nevěsta bílého medvěda

    Přehlídka: Louny

  4. NA HOLOU Hořovice

    Ludvík „Říha“ Řeřicha dle Džiana Babana, Vojtěcha Maška a Jiřího Gruse:

    Mayovka aneb Ve stínu šumavských hvozdů

    Přehlídka: Pražský tajtrlík

  5. Rámus Plzeň

    Vašíčková volně na motivy arabské lidové pohádky: V prdeli

    Přehlídka: Pimprlení

  6. Mikrle, Kolegium hraběte Šporka, Jaroměř

    Karel Čapek: Šlépěj

    Přehlídka: Divadelní setkání Hradec Králové

  7. Soubor Naopak Dramatické školičky ve Svitavách

    Jana Mandlová a soubor: Všichni jsme si…

    Přehlídka: Svitavský dýchánek

  8. Studio divadla ŽAS, České Budějovice

    S. Kočvarová na motivy lidové pohádky: Kozí pohádka

    Přehlídka: Skupovy Strakonice

Doporučené inscenace z krajských přehlídek, o kterých rozhodla programová rada:

Inscenace, které BYLY zařazeny do hlavního programu 66. LCH

  1. LS Vozichet – přípravka, Jablonec nad Nisou

    kolektiv: Doktoři a velryba

    Přehlídka: Turnovský drahokam

  2. ZUŠ Chlmec nad Cidlinou

    E.Lear v úpravě kolektivu souboru: Co se stalo u jezera Piplpopl

    Přehlídka: Turnovský drahokam

  3. Civarámo 2+3, ZUŠ Veselí nad Moravou

    V. Trávničková: Krásná Pinbaba

    Přehlídka: Loutky v Brně

  4. Tradiční loutkové divadlo Zvoneček

    K. J. Erben: Otesánek

    Přehlídka: Pražský festival – Jiskra

  5. JOJO Horažďovice

    soubor na motivy lidové pohádky: Otík, aneb co se skrývá v kolébce

    Přehlídka: Pimprlení

  6. Spolek loutek Loutkino, Brno

    Alena Zemčíková podle lidových bajek:

    Liška 3× jinak aneb, kdo jinému jámu kopá…

    Přehlídka: Třebíčské loutkářské jaro

  7. JakKdo, ZUŠ F.A. Šporka, Jaroměř

    A. a V. Mrštíkovi, J. Holasová a soubor: Musí to bét?

    Přehlídka: Divadelní setkání Hradec Králové

  8. Malé dvě, ZUŠ F. A,. Šporka, Jaroměř

    V. Říha: Ubrousku, prostři se!

    Přehlídka: Divadelní setkání Hradec Králové

  9. MajTO, ZUŠ Žamberk

    Karel Šefrna: Zelený příběh s modrým koncem aneb Maruška

    Přehlídka: Svitavský dýchánek

  10. LS Nitka Písek

    S. Kočvarová podle E. Štorcha: Lovci mamutů, ohně a života

    Přehlídka: Skupovy Strakonice

Inscenace, které NEBYLY zařazeny do hlavního programu 66. LCH

  1. Baribal, z.s., Praha

    Eva Černá: Pes vypráví: České pověsti

    Přehlídka: Pražský festival amatérských loutkářů

  2. Loutkové divadlo Jiskra

    V. Cinybulk, Petr Slunečko: Čertův švagr

    Přehlídka: Pražský festival amatérských loutkářů

  3. FRYDOLÍN Praha

    Mirek Ryšavý inspirován Bohumilem Schweigstillem: Pohádka trochu jinak

    Přehlídka: Pražský Tajtrlík

  4. ČERVIVEN SENIOR Krnov

    Guus Kuijer: Jak Tomáš ke štěstí přišel

    Přehlídka: Opavská rolnička

  5. Smršť GFK Plzeň

    František Kaska a soubor:

    Zlozvykárium aneb Pohádky pro zlobivé děti a jejich rodiče

    Přehlídka: Pimprlení

  6. V Černé, Česká republika NEMOHOU SE ZÚČASTNIT

    autorský text: Panelák

    Přehlídka: Pimprlení

Autor: Michal Drtina