Rozhodnutí programové rady Divadelního Pikniku Volyně

Divadlo Navenek Kadaň / Ira Levin: Veroničin pokoj Autor: Michal Drtina

Z krajských postupových přehlídek bylo nominováno 10 a doporučeno 24 inscenací. Divadelní Piknik Volyně nabízí minimálně 16 hracích míst, programová rada tedy musela vybrat 6 inscenací a určit případné náhradníky.


Programová rada Divadelního Pikniku Volyně 2016 pracovala ve složení: Simona Bezoušková, Jan Císař, Michal Drtina, Jan Hnilička, Petr Christov, Marcela Kollertová, Lenka Lázňovská, Milan Strotzer,René Vápeník, Jaroslav Vondruška, Michal Zahálka (podle abecedy).

Jednotlivé přehlídky zastupovali

Praha POPAD bez návrhu
Praha Divadelní tříska Kateřina Baranowska
Wintrův Rakovník Milan Strotzer
Dačice Milan Schejbal
Horažďovice František Zborník
Děčín Lenka Lázňovská
Most René Vápeník
Louny Jan Císař
Lomnice nad Popelkou Michal Zahálka
Turnov Petr Christov
Červený Kostelec Jan Císař
Ústí nad Orlicí Vladimír Fekar
Třešť René Vápení (pověřen Jaromírem Hruškou)
Hodonín Jan Hnilička
Kojetín Vladimír Fekar
Ostrava Vladimír Fekar
Slavičín Milan Schejbal
Vsetín René Vápeník

Programová rada vybírala z těchto návrhů

Praha – POPAD
(M. Frič, J. Kodeš, M. Pokorný, F. Zborník)
- bez návrhu

Praha – Divadelní tříska (K. Baranowska, P. Christov, M. Rumler)

  1. N DS Ty-já-tr / HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal

    Robin Hawdon: Dokonalá svatba

  2. D Reverzní dveře Brno / režie: Kamila Konývková Kostřicová

    Jean-Paul Sartre, Kamila Konývková Kostřicová: Já jsem Lucien

  3. D OLDstars Praha / režie: Oskar Bábek

    Oskar Bábek: Torpédo pro Tebe

    Rakovník – Wintrův Rakovník

    (K. Fixová, P. Jirásková, M. Schejbal, M. Strotzer)

  4. D DS Lázně Toušeň / režie: Filip Müller

    Terry Pratchet, Stephen Briggs: Mort

  5. D Divadýlko na dlani Mladá Boleslav / režie: Petr Matoušek

    Karel Poláček, Petr Matoušek: Bylo nás pět

    Dačice – Dačické kejklování

    (K. Fixová, M. Schejbal, P. Schejbalová)

  6. N DS J. K. Tyl České Budějovice / režie: Jan Štěch

    Alois Jirásek: Vojnarka

  7. D Divadlo Stodola Jiříkovice / režie: Marek Šudoma

    Filip Renč, Zdeněk Zelenka, Marek Šudoma, Ondřej Buchta: Rebelové ze Stodoly

Horažďovice
(K. Čepková, M. Vokoun, F. Zborník)

8. N Divadelní studio D3 Karlovy Vary / režie: Petra Kohutová
Tomáš Vůjtek: Smíření

9. D Divadlo JakoHost Plzeň / režie: Jana Kubátová
Robert Thomas: Past na osamělého muže

10. D DS Žumbera, tvůrčí skupina SKORONARVÁNO Plzeň / režie: Kristina Kohoutová
Michaela Doleželová, Janka Ryšánek Schmiedtová: Vzpoura nevěst

Most – PřeMostění
(M. Schejbal, G. Sittová, E. Spoustová, P. Váša, R. Vápeník)

11. N DS Ty-já-tr / HROBESO Praha / režie: Luděk Horký
Martin McDonagh: Poručík z Inishmoru

12. D Divadlo Navenek Kadaň / režie: Jan Losenický
Oldřich Daněk: Pařížský kat

Děčín – Děčínská brána (R. Grolmusová, L. Lázňovská, J. Trnka)

13. D Rádobydivadlo Klapý / režie: Jaroslav Kodeš
Vladislav Vančura, Jaroslav Kodeš: Rozmarné léto

Louny – Lounské divadlení

14. D Divadlo Navenek Kadaň / režie: Tereza Gvoždiáková
Ira Levin: Veroničin pokoj

Lomnice nad Popelkou
(S. Rubenová, D. Přibyl, M. Zahálka)

15. N DS Vojan Desná – Mladá haluz / režie: Vlaďka Koďousková
Robin Howdon: Úžasná svatba

16. D Divadlo V Roztocké Jilemnice / režie: Lucie Václová
Jaroslav Havlíček, Ivan Rajmont, Martin Velíšek: Petrolejové lampy

Turnov – Modrý kocour
(J. Hájek. P. Christov, M. Pšenička, J. Stuchlík)

17. D Broukovcovo Kamdivadlo Česká Kamenice / režie: Jaroslav Střelka
Jaroslav Střelka: Zahraj ty Ejsíky!

Červený Kostelec
(J. Císař, J. Korčák. F. Laurin, R. Szymiková, J. Vosecký, M. Zahálka)

18. N Soubor Jiráskova divadla Hronov / režie: Miroslav Houštěk
Alois Jirásek: Vojnarka

19. D Divadlo Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové / režie: Josef Jan Kopecký
Yasmina Reza: Bůh masakru

20. D DS Jirásek Nový Bydžov / režie: Alexandr Gregar
Florimond Hervé, Henri Meilhac, Albert Milhaud: Alleluja, svatá Nituš!

Ústí nad Orlicí – Orlická maska
(J. Císař, Vl. Fekar, A. Gregar, E. Spoustová)

21. N Divadlo Exil Pardubice / režie: Naďa Kubínková
Liz Lochhead: Perfect Days

22. D Black out, Klub přátel Divadla Jesličky Hradec Králové / režie: Monika Janečková, Pavel Pešek
Ingmar Vilqist: Bezkyslíkatí

Třešť – Třešťské divadelní jaro
(J. Hruška, A. Veliká, L. Vrchovský)

23. N DS Zmatkaři Dobronín / režie: Ladislav Valeš
Shelagh Stephenson: Vzpomínky na vodě

24. D Divadlo Kapota Tábor / režie: Kateřina Pokorná
Kateřina Pokorná: Ať žijí husité

25. D DS PIKI Volyně / režie: Miloslav Pikolon
Miloslav Pikolon: Podzim života je krásný

Hodonín – Hobblík
(J. Brych, J. Hnilička, J. Žáčková)

26. D DS FOOR Hustopeče / režie: Jiří Merlíček
Neil La Bute: Tlustý prase

Kojetín – Divadelní Kojetín
(Vl. Fekar, P. Kohutová, L. Vrchovský)

27. N DS Kroměříž / režie: Ladislav Kolář
Ira Levin: Veroničin pokoj

28. D K.V.A.S. Karviná / režie: Lucie Ráczová
Robert Vrba: Drcla loktem vo kredenc

29. D Divadlo Haná Vyškov / režie: Dalibor Dufek
Carlo Goldoni: Sluha dvou pánů

Ostrava – Ostravské buchary
(Vl. Fekar, P. Kohutová, V. Klemens)

30. D Divadlo Devítka Ostrava / režie: Petr Rada
Peter Quilter: Opona nahoru!

Slavičín – Valašské křoví
(L. Horký, M. Ondra, M. Schejbal)

31. N Divadlo POINT Prostějov / režie: Aleš Procházka
Patric Cauvin, Aleš Procházka: E=mc2

32. D Divadlo poPUD Brno / režie: Zuzana Neuvirtová
Karel Jaromír Erben, Zuzana Neuvirtová: Což jsi se tak zasmušila?

33. D Divadlo Hysterie / režie: Štěpán Gajdoš
Štěpán Gajdoš: Tulák Charlie Chaplin

Vsetín – Divadelní Vsetín
(K. Menclerová, M. Sladkowski, R. Vápeník)

34. D LDO ZUŠ Vsetín / režie: Kristína Fusková
Jakub Hekl, Kristína Fusková: Do lesa aneb Tak trochu jiná pohádka

Na základě přijetí všech nominací a hlasování o doporučených inscenací byly vybrány tyto inscenace

DS Lázně Toušeň / režie: Filip Müller
Terry Pratchet, Stephen Briggs: Mort

Divadýlko na dlani Mladá Boleslav / režie: Petr Matoušek
Karel Poláček, Petr Matoušek: Bylo nás pět

Broukovcovo Kamdivadlo Česká Kamenice / režie: Jaroslav Střelka
Jaroslav Střelka: Zahraj ty Ejsíky!

DS Ty-já-tr / HROBESO Praha / režie: Luděk Horký
Martin McDonagh: Poručík z Inishmoru

DS J. K. Tyl České Budějovice / režie: Jan Štěch
Alois Jirásek: Vojnarka

Divadlo Navenek Kadaň / režie: Tereza Gvoždiáková
Ira Levin: Veroničin pokoj

Divadlo poPUD Brno / režie: Zuzana Neuvirtová
Karel Jaromír Erben, Zuzana Neuvirtová: Což jsi se tak zasmušila?

Reverzní dveře Brno / režie: Kamila Konývková Kostřicová
Jean-Paul Sartre, Kamila Konývková Kostřicová: Já jsem Lucien

DS Kroměříž / režie: Ladislav Kolář
Ira Levin: Veroničin pokoj

Soubor Jiráskova divadla Hronov / režie: Miroslav Houštěk
Alois Jirásek: Vojnarka

Divadlo POINT Prostějov / režie: Aleš Procházka
Patric Cauvin, Aleš Procházka: E=mc2

DS Vojan Desná – Mladá haluz / režie: Vlaďka Koďousková
Robin Howdon: Úžasná svatba

DS Zmatkaři Dobronín / režie: Ladislav Valeš
Shelagh Stephenson: Vzpomínky na vodě

Divadelní studio D3 Karlovy Vary / režie: Petra Kohutová
Tomáš Vůjtek: Smíření

Divadlo Exil Pardubice / režie: Naďa Kubínková
Liz Lochhead: Perfect Day

DS Ty-já-tr / HROBESO Praha / režie: Milan Schejbal
Robin Hawdon: Dokonalá svatba

  1. náhradník

    Rádobydivadlo Klapý / režie: Jaroslav Kodeš

    Vladislav Vančura, Jaroslav Kodeš: Rozmarné léto

  2. náhradník

    DS Jirásek Nový Bydžov / režie: Alexandr Gregar

    Florimond Hervé, Henri Meilhac, Albert Milhaud: Alleluja, svatá Nituš!

  3. náhradník

    Divadlo V Roztocké Jilemnice / režie: Lucie Václová

    Jaroslav Havlíček, Ivan Rajmont, Martin Velíšek: Petrolejové lampy

  4. náhradník

    Black out, Klub přátel Divadla Jesličky Hradec Králové / režie: Monika Janáková, Pavel Pešek

    Ingmar Vilqist: Bezkyslíkatí

Zapsala: Simona Bezoušková

Autor: Amaterská Scéna