Rynholecký festiválek

Rynholecký festiválek Autor: archiv festivalu

Divadlo VZHŮRU NOHAMA a Divadelní fakulta AMU v Praze ve spolupráci s kulturní komisí obce Rynholec pořádají 18. 6. 2016 od 13 hodin OSMÝ RYNHOLECKÝ FESTIVÁLEK integrační divadelní happening.


Rynholecký festiválek nabízí pestrou nabídku alternativních aktivit pro děti i dospělé. Spatříte herce s mentálním postižením společně s jejich profesionálními kolegy, dále se budete moci zúčastnit výtvarné dílny určené všem věkovým kategoriím. Navštíví nás několik skupin přátel s různým znevýhodněním. A večer se můžete těšit na hudební zakončení!

Vystoupí:
Divadlo VZHŮRU NOHAMA
Děti z MŠ Rynholec
Loutky bez hranic
Divadlo Psycheche
Divadlo B
Pohoda Collective
Divadlo Fígl
a
Jam Sessžer, Mrakoplaš Light Orchestra a Ondřej Konrád

Součástí festiválku bude výstava fotografií a obrazů lidí s mentálním postižením, vzniklých během projektu Divadelní tvorba ve specifické skupině, který je zaměřen na uměleckou tvorbu s lidmi se znevýhodněním, např. s lidmi s mentální retardací, se seniory, s lidmi s psychózou apod. V rámci projektu vznikají integrovaná autorská představení s herci s mentálním postižením – to znamená, že na divadelních prknech vystupují společně herci s retardací i herci profesionální. Festival bude probíhat v areálu rodinného domu č.p. 57 na návsi mezi poštou a obecním úřadem.

Více info na www.dvn.cz, www.specifickedivadlo.cz, dvn@dvn.cz nebo na +420604924942.

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:

Program-festivalek-web-zlbxi