V Dobroníně bude opět "Chumelit"

Logo přehlídky Autor: Vladimír Mátl

Další ročník Dobronínského divadelního chumelení odstartuje již tuto neděli!


Již po šestnácté otevřou Zmatkaři z Dobronína dveře svého domovského svatostánku hostujícím divadelníkům. S myšlenkou vozit do Dobronína přespolní divadla přišel zakladatel spolku, František Kunst a s energií sobě vlastní ji zrealizoval.

„Jedná se o představení, která jsme já, nebo mí kolegové, viděli na přehlídkách, či na pozvání našich divadelních přátel, a která se nám natolik zalíbila, že jsme se o ně chtěli podělit s domácím publikem,“ říká František Kunst a dodává: "Zpočátku jsme se snažili střídat pohádky a představení pro dospělé, v poslední době již většinou dominují inscenace pro dospělé diváky.

Přehlídka nemá pevně stanovený termín a ani počet odehraných kusů. Zpravidla se jedná přibližně o čtyři až pět divadelních představení v období, kdy dřív padával sníh, tedy od listopadu nejpozději do konce dubna."

Pro letošek přijali pozvání soubory z České Lípy, Písku, Jihlavy, Klapý a Kroměříže. Českolipští a písečtí se v Dobroníně představí poprvé, jihlavský NaKop Tyjátr, Rádobydivadlo Klapý a DS Kroměříž pak patří k tradičním hostům Chumelení.

Autor: Vladimír Mátl

Přílohy:

CHUMELENI1-2020-vaf9i CHUMELENI2-b3pmm