Ve středu začíná Popelka Rakovník 2017

Popelka Rakovník 2017 Autor: archiv přehlídky

Sál Tylova divadla v Rakovníku bude od 8. do 12. listopadu opět patřit Popelce. Letošní celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti i mládež slaví už svůj úctyhodný 36. ročník a malým i velkým divákům nabídne devět amatérských představení vhodných jak pro předškolní děti, tak pro středoškoláky, inspirativní představení Cirkus Unikum a Škola malého stromu a dva hosty přehlídky.


V programu se objeví 9 amatérských inscenací, které jsou určené pro všechny dětské divácké skupiny od dětí předškolního věku až po středoškoláky. Nejmenší děti se mohou těšit na interaktivní pohádku O kouzelníku Černém klobouku a barevném míči v podání Říše loutek Kroměříž. Pro děti školou povinné je připravena inscenace Ezopovo zvířectvo Divadélka U Zvonu Kladno. Středoškoláci jistě ocení modernizovanou hudební verzi pohádky Malá mořská víla Letní prázdninové dílny Divadla Jesličky Josefa Tejkla Hradec Králové.

Kromě amatérských souborů, které do programu celostátní přehlídky postoupily z přehlídek krajských, se představí i profesionální hosté. Divadlo Cylindr zahraje Školu Malého stromu v režii Ivety Duškové. Divadlo Polárka Brno představí inscenaci Cirkus Unikum a jako host vystoupí Divadlo na cucky Olomouc s inscenací Tučňáci na arše.

V průběhu přehlídky budou pod odborným vedením psychologů a pedagogů pracovat skupiny dětí, jejichž reflexe na představení zprostředkují lektoři v rámci rozborových seminářů a diskusních fór. Rozborové semináře povede pětičlenný lektorský sbor ve složení Milan Schejbal (umělecký šéf a režisér Divadla A. Dvořáka v Příbrami, pedagog DAMU), Jaromír Hruška (režisér a dramaturg Městského divadla Český Krumlov), Luděk Horký (dramaturg, manager vývoje České televize), Kateřina Baranowska (scénografka a výtvarnice), Zuzana Vojtíšková (dramaturgyně Českého rozhlasu). Nejúspěšnější inscenace pak může lektorský sbor zařadit do programu Jiráskova Hronova, festivalu amatérského divadla.

Přehlídku z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana pořádá NIPOS-ARTAMA ve spolupráci s DS Tyl Rakovník, Kulturním centrem Rakovník a Královským městem Rakovník. Na přehlídce se finančně podílí MK ČR a Královské město Rakovník.

Program zde: http://www.kulturnicentrum.cz/…ka-rakovnik/?…

Simona Bezoušková

Autor: Amaterská Scéna

Přílohy:


19294-kc-popelka-2017-plakat-c8hgf.pdf