Vyprávění s knihou v ruce

Martin Hak Storytelling TEDx 2014 Autor: http://www.vypravec.com/

Milí příznivci živého vyprávění příběhů i pochybovači, šiřitelé i šušliči, teoretikové i in-manenti, je tu kurz a tudíž příležitost osvědčit se, zkoumat, také zkoušet a naučit se. Uskuteční se v Praze 20. února 2016.


Kurz pro ty, kteří rádi předčítají dětem. Myslím na učitele a učitelky v MŠ a na I. st. ZŠ, knihovnice dětských odd. knihoven, rodiče, prarodiče, …

Ach, jaké by to bylo, … děti si sednou nebo lehnou, přestanou sebou šít, nešeptají si, nekoukají z okna, nechce se jim na záchod, nepotřebují se jít napít, prostě sedí a pozorně sledují vypravěče. Jde to?

Při předčítání samozřejmě předčítající „opouští“ publikum očima a stává se po chvíli nesdělným, nezajímavým. Vše může být v pořádku, pokud naslouchající vládne dovedností představovat si, tvořit obrazy a fantazie, pokud porozumí všemu ději, stylu, všem podstatným slovům a pokud z okolností bude schopen vědomě upozadit témata živější než text. Kdopak z nás to umí? Dokážou to děti?

Komentované předčítání je krok k tomu, aby se to naučily.

V kurzu se budeme učit techniku komentovaného předčítání. Naučíme se používat troje oči. Vyzkoušíme si myslet na dvě věci zároveň a zjistíme, že to jde. Naučíme se bleskově používat záložku, být spoluautorem díla, zkusíme i práci s neznámým textem. Ale hlavně se budeme připravovat ke konkrétnímu výkonu s textem, který si pro komentované předčítání „svým dětem“ pečlivě připravíme.

Více info a přihláška zde: http://www.vypravec.com/…ihou-v-ruce/

Víte o někom, kdo by rád přišel? Směle ŠIŘTE.

Těším se na případnou viděnou.

Vypravěč příběhů a lektor:
MgA. Martin Hak
M: 774 331 754
www.vypravec.com
https://www.facebook.com/StorytellingMH/

Autor: Amaterská Scéna