(NE) CHTĚNÁ ÚTĚCHA

Praha (Praha)

Akce se koná: 21.1.2018

Místo konání: Činoherní klub uvádí, Ve Smečkách 29, Praha 1

Web akce: http://cinoherníklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
Divadelní soubor Diverzanti / Brno
(NE) CHTĚNÁ ÚTĚCHA
Dokumentární drama o boji, který není u konce a o ženách, které musí své břímě nést dál.
Scénář a režie / Kateřina Volánková / Choreografie / Dušan Kraus, Michaela Dovjaková Kostýmy / Olinka Psotová / Hudba / Michaela Dovjaková / Světla a zvuk / Martin Kočí
Hrají: Karolína Baňková, Magdaléna Vyskočilová nebo Michala Ildika Benešová, Michaela Dovjaková, Kateřina Vaněčková, Matěj Pohořálek.
K představení:
Žijeme ve svobodném státě, ale co znamená slovo svoboda za hranicemi? Víme skutečně o všem, co se dělo a děje? Dokážeme ještě cítit utrpení druhých, ačkoliv se nás nedotýká? Jsou problémy světa opravdu tak daleko anebo nebezpečně blízko? Jsme svévolnými svých životů nebo jen figurkami na šachovnici v partii, která začala kdysi dávno, ale její konec je stále v nedohlednu?
Skutečný příběh o válečné pasti, která ničila životy, kradla rodinám dcery a ženám navždy vzala svobodu a sny. O boji, který není u konce a o ženách, které musí své břímě nést
dál.
Slovo o souboru:
Divadelní soubor Diverzanti vznikl na podzim roku 2016 při realizaci inscenace (NE) CHTĚNÁ ÚTĚCHA. Tvoří jej studenti-absolventi divadelní vědy při Masarykově univerzitě se zkušenostmi z nejrůznějších amatérských souborů po celé republice. I do budoucna se chtějí věnovat autorské tvorbě a společenským tématům. S hrou (Ne)chtěná útěcha se účastní přehlídek po celé republice, za text dokonce získali i čestné uznání v Ceně Evalda Schorma.
Vstupné 90,-Kč / 19:30
Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2018 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.