Kateřina Pokorná / KRYSÍ DŮM

Praha (Praha)

Akce se koná: 4.5.2018

Místo konání: Činoherní klub / Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherniklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
Voživot / Mladá Vožice
Kateřina Pokorná / KRYSÍ DŮM
Klasická detektivní komedie zasazená do Anglie třicátých let minulého století.
Námět: Vít Lichtenberg a Kateřina Pokorná / Scénář a režie: Kateřina Pokorná / Scéna a kostýmy: Veronika Teplá a Barbora Prokopová / Hudba: Jana Štromská / Inspice a nápověda: Drahomíra Klapková / Hrají: Marian Lichtenberg, Jana Kaltounková, Jaroslav Jaroš, Oldřich Navrátil, Veronika Teplá, Vlasta Chrenková, Pavla Kadeřábková, Jana Řezáčová, Vlaďka Balíková, Jiří Korn.
Amatérský soubor Voživot, byl založen 1. září 2011 v Mladé Vožici.
Soubor založila Kateřina Pokorná s Marianem Lichtenbergem. Oba dva se přistěhovali na Mladovožicko a v místním plátku Vožičan, se dočetli, že se v Mladé Vožici hrálo, i když s přestávkami, amatérské divadlo již od roku 1865 až do roku 1993. Těmto divadelním nadšencům bylo líto, že se ve Vožici divadlo už nehraje a po domluvě s vedením města založili soubor Voživot. Objížděli přilehlé obce a oblepovali sloupy s výzvou, aby si místní občané přišli zahrát divadlo. A tak se sešlo několik nadšenců, kteří spolu hrají dodnes.
Voživot má na svém kontě dosud pět inscenací a šestá se právě rodí.
První naše inscenace bylo Stvoření světa, následovala Moje sestra Maryša, třetí v pořadí byl Ham-let, čtvrtým představením byl Kabaret aneb Jak se nezbláznit a zatím poslední je Krysí dům. Hned první rok jsme ještě hráli loutkovou pohádku Loutkám jde o život.
Kromě hraní pořádal Voživot několik divadelních plesů v Mladé Vožici a již tradičně každoročně o prázdninách pořádá soubor Voživot v zámecké zahradě ve Vožici, divadelní festival Vokule. Festivalu se zúčastnilo již mnoho amatérských divadel a vždy si zveme zajímavé hosty, aby nás jeden z večerů potěšili.
Přijel nám zahrát místní rodák a dnes uznávaný klavírista Karel Vrtiška nebo zazpívala Bára Hrzánová se svou kapelou Condurango.
Jsme výhradně autorské divadlo. Scénáře píše naše režisérka Kateřina Pokorná.
Každý rok se účastníme přehlídky amatérských divadel v Třešti, kde jsme v roce 2017 byli nominováni s inscenací Krysí dům na celostátní přehlídku vesnických souborů ve Vysokém nad Jizerou. Na každém festivalu jsme získali několik ocenění a to nám dává chuť do další práce.
Vstupné: 90,-Kč / Začátek 19:30
Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2018 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.