Jednání - situace - drama Ateliér režie a dramaturgie

Praha (Praha)

Akce se koná: 20.5.2018

Místo konání: Vila Štvanice Ostrov Štvanice, č.p. 858 170 00 Praha 7

Web akce: http://www.vilastvanice.cz…

Podrobnosti:

Jak pracuje režisér? Jaká je úloha dramaturga? To jsou otázky, na které vám internet neodpoví. Přijďte se zeptat na květnový ateliér do VILY Štvanice uměleckých šéfů divadelního souboru Tygr v tísni – dramaturgyně Marie Novákové a režiséra Ivo Kristiána Kubáka – a vyzkoušet si tyto profese, pochopit jejich zákonitosti a odhalit principy tvůrčího procesu, které zůstávají divákům skryty.

Účastníci ateliéru v průběhu jednoho dne poznají a na praktických cvičeních si vyzkoušejí, kudy vede cesta od textu k živému světu divadelní inscenace. Dozvědí se, jak vůbec číst divadelní hru, na jaké otázky si musí dramaturg a režisér odpovědět - jak pracovat s textem, s prostorem a s hercem.

Ateliér je určen nejen budoucím studentům divadelních oborů či amatérským divadelníkům, ale komukoliv, jehož zájem o divadlo přesahuje pasivní diváckou zkušenost. Předchozí zkušenost s divadlem výhodou. Účastníci nechť si přečtou jednu z níže uvedených her:

* H. Ibsen: HEDA GABLEROVÁ
* D. Kelly: LÁSKA A PENÍZE
* L. Stroupežnický: NAŠI FURIANTI


Program ateliéru:
Úvod: Teorie oborů, vysvětlení základních principů a pojmů režie/dramaturgie.
Dopoledne: Práce s textem vybrané hry, která nám pomůže pochopit principy dramatické situace a rozkryje možnosti, které tvůrcům nabízí. Interpretace, analýza, motivy, témata a úprava textu, obsazení.
Odpoledne: Samostatná režijní práce na základě upravených dramatických textů.
Závěr: Předvedení výsledku. Diskuse o viděném.

Kapacita 10 lidí
Cena 600 Kč / 500 Kč pro studenty
goo.gl/KEVsFu
20. 5. 2018, 11 - 17 hod