48.Festival Divadlo v Přírodě

Praha (Praha)

Akce se koná: 25.5.2018 - 24.6.2018

Místo konání: Přírodní divadlo Dády Stoklasy najdete na adrese: zahrada ZŠ Svépravice, Spojenců 1408, Praha – Horní Počernice Dopravní spojení: do Divadla v přírodě dojedete z konečné metra B Černý Most autobusy: 222, 224, 221 do stanice Krahulčí (1 minutu od divadla) 223 do stanice Vysokovská (cca 5 minut od divadla) 141, 303, 304, 344, 353, 354 nebo 209 do stanice Vojická (cca 15 minut od divadla)

Web akce: http://www.divadlopocernice…

Podrobnosti:

Nejstarší přehlídka amatérského divadla konaná pod širým nebem.

Pátek 25. května ve 21:00
Martin Drahovzal
NA KOHO TO SLOVO PADNE
Mrsťa Prsťa, Dram /a tak/ - Kouřim

Na koho to slovo padne, ten musí jít z kola ven! Každý z nás zná to na první pohled nevinné rozpočítadlo, které určuje běh mnoha dětských her. Když se ale vyloučení ze hry na život stane bolestivě definitivním, mění se naivní veršovánka ve smrtonosnou zbraň.
Příběh není originální, ale vypůjčený od slavné spisovatelky detektivek A.Ch. (kdo neuhodl jméno, vypadává), ale dovolíme si tvrdit, že ho přesto takto neznáte.

režie: Martin Drahovzal
hrají: Klára Uličná, Julie Horčáková, Tereza Kozáková, Tereza Švarcová, Kamila Holá, Barbora Pavelková, Lucie Borovičková, Jan Vonšovský, Jan Bug, Eliška Lokajová, Veronika Postupová, Matěj Drahota, Sára Lipšová


Sobota 26. května ve 21:00 PROFESIONÁLNÍ HOST FESTIVALU
Markéta Bidlasová
STARÝ HOLKY
3D Company

Ačkoliv Karkulce už táhne na padesát, lesy jsou pořád plné babiček a vlků.
Dvě letité kamarádky Drahu a Mili se vydávají na dobrodružný výlet do přírody. Co na své výpravě do hvozdů vlastně hledají a co nakonec najdou? Dvě starý holky on the road! Groteskní tragikomedie, která je jako stvořená pro prostředí našeho divadla v přírodě.
režie: Martin Vokoun
hrají: Natália Drabiščáková, Veronika Rašťáková, Kateřina Fixová, Michal Kuboušek

Vstupné: 200 Kč


Neděle 27. května v 17:00
Petr Nedvěd
BROUKOSVĚT ANEB JAK ŠKOLNÍK ZMIZÍ DO ŘÍŠE HMYZÍ
Nedvíďata

Muzikál o tom, že ne každý školník a uklízečka mají rádi děti. Ti v naší škole je nesnáší a ještě k tomu nemají rádi ani přírodu. Děti je „nedopatřením“ zmenší na velikost mravenců a Ti dva se ocitnou uprostřed mraveniště. Potkají hovnivála, berušky, včelky a dokonce je málem sežere pavouk. Věrného průvodce Broukosvětem jim dělá sám střevlík. A ejhle, protivný školník a ukřičená uklízečka pochopí, jak je důležité se starat o přírodu a všechny živé tvory, kteří v ní žijí. Teď už se jenom zvětšit a vyprávět o tom dětem!

režie: Nora Nedvědová
hrají: Tim Nedvěd, Kitty Nedvědová, Adina Richterová, Denis Mazur, Filip Dutčak, Karolína Dutčaková, Zita Richterová, Sylvie Mazurová, Adéla Buzková, Vianka Kopecká, Bety Žížalová, Klára Buzková, Alena Třískalová, Maty Třískala, Veronika Buzková, Markéta Sedláčková, Anna Sedláčková, Anna Ondrová

Pátek 1. června ve 21:00
Sobota 2. června v 17:00 a ve 21:00
Ivanka Vadlejchová
MŇAU!!!
DS Počerníčci

Pohádkový muzikál pro nejmenší.
Malé opuštěné koťátko, které se snaží přežít v partě ostřílených toulavých koček na jednom starém náměstíčku, potká šťastnou náhodou malého chlapce, který si ze všeho nejvíc přeje vlastní kočku. Vzájemná láska a přátelství změní oběma život k lepšímu.
Pohádka je plná veselých písniček.

Neděle 3. června v 17:00
Eva Bartoňová
ČERTOVSKÉ ČAROVÁNÍ
DS Právě začínáme
Veselý příběh nespokojeném uhlíři a jeho smlouvě se lstivou čerticí. Než přijde uhlíř Řehoř na to, že milý úsměv může být víc, než sedm splněných přání, málem propadne peklu. Láska a přátelství nakonec překonají všechny čertovské nástrahy. Uhlíř zmoudří a navíc zachrání své přátele.
Vtipná pohádka je plná kouzel, čarovných proměn a hezkých písniček.
režie: Eva Bartoňová a Roman Chlup
hrají: Roman Chlup, Eva Bartoňová, Lenka Vondráčková, Monika Ullver, Jana Procházková, Zita Králová, Lukáš Kumst, David Urban, Tomáš Čech, Viktor Jablonský

Pátek 8. června ve 21:00
Sobota 9. června v 17:00 a ve 21:00
Neděle 10. června v 17:00
Hans Christian Andersen/ Jana Sůvová a Klára Šimicová
MALÁ MOŘSKÁ VÍLA
DS Počerníčci
Pohádka o Malé mořské víle, která žila v pestrém a barevném podvodním světě. Byla šťastná mezi svými sestrami, mořskými hvězdicemi, medúzami a dalšími podmořskými kamarády, dokud se nezamilovala do člověka. Pro lásku prince se vzdala svého hlasu a chybělo jen málo a proměnila by se v mořskou pěnu. Ale pohádky pro děti mají mít šťastný konec, a tak se o Malou mořskou vílu nemusíme bát.
režie: Jana Sůvová a Klára Šimicová
hrají a zpívají: Petra Brenkusová, Bětka Brenkusová, Klaudinka Brenkusová, Tonda Čada, Vláďa Douša, Jůlinka Doušová, Perla Dvořáková, Adam Franěk, Barunka Fraňková, Kuba Jarolím, Jenda Josef, Jindra Kaucký, Adina Réva Králová, Zita Králová, Šárka Moravcová, Sára Mosleh, Anežka Nechutová, Kája Nezbedová, Terezka Ordáňová a další

Další program na webu


Vstupné:
Odpolední představení:
děti do 12 let 40 Kč, všichni ostatní 60 Kč, rodinné vstupné 140 Kč (2 dospělí + 2 děti nebo 1 dospělý + 3 děti)
Večerní představení: jednotné vstupné 70 Kč
Permanentky: vstup na všechna veřejná představení pro jednu osobu 300 Kč
Pořadatel festivalu:
Kulturní centrum Horní Počernice
Votuzská 379/11
193 00 Praha 20 – Horní Počernice
www.divadlopocernice.cz
divadlo@divadlopocernice.cz

Festival Divadlo v přírodě má svou vlastní Turistickou vizitku a razítko. Nezapomeňte si s sebou do divadla vzít svůj Turistický deník.