Bohnická divadelní společnost / FRIDA

Praha (Praha)

Akce se koná: 16.12.2018

Místo konání: Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherniklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
Bohnická divadelní společnost
FRIDA
„K čemu mít nohy k chůzi? Mám křídla k létání…“
Režie: Vendula Kodetová. / Choreografie:Ivana Hessová. / Video: Marek Dušák. / Výtvarná spolupráce: Andrea Králová. / Hrají: Petra Lustigová j. h., Zuzana Červenková, Romana Howe, Petr Korpas, Miloslav Ottomanský, JaroslavOrtmann, Jana Pajerská, Magdaléna Pražáková, Jan Roth, Pavel Schrank, Josef Vrba a další.
****
Frida je herecká performance na pomezí fyzického divadla a improvizace. Svět poetický, naivní, brutální fantazie milostných zápasů, emoce plné barev se v „kauze“ Fridy Kahlo protínají s přísnou zásadovostí, režimem vlastní nemohoucnosti a nemoci. Bohyně mexického surrealismu začala malovat v dívčím věku – úrazem upoutaná na lůžku. A z nudy. Maluje vlastní tělo obklopená květinami, ovocem, lebkami, líčidly a šperky. „K čemu mít nohy k chůzi? Mám křídla k létání…“
***
Bohnická divadelní společnost je experimentální formace herců se zkušeností psychiatrické léčby, profesionálních divadelníků a přátel. BDS vznikla v r. 1991 v Psychiatrické léčebně v Bohnicích, od roku 1996 sídlí a zkouší ve svém domovském Studiu Citadela v historickém centru Prahy.

Za podporu děkujeme Hl. m. Praha, MK ČR a Městské části Praha 1.
www.studiocitadela.cz

Začátek 19:30 / Vstupné: 90Kč