Kateřina Rudčenková / VŮNĚ TŘEŠŇOVÉHO DÝMU

Praha (Praha)

Akce se koná: 27.1.2019

Místo konání: Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherníklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
Divadlo Prkno / Veverská Bítyška
Kateřina Rudčenková / VŮNĚ TŘEŠŇOVÉHO DÝMU
Hra v polosnu. Tři ženy. Tři osudy. Jedna krev.
Režie a scéna: Eva Petrželová / Kostýmy, doplňky: Veronika Ráčilová, Michaela Hažmuková / Zvuky: Igor Kapoun / Hlas: Zdeněk Polák Program, plakát, obraz: Jan Schulz / Hrají, zvučí, svítí, dýmí, zpívají: Veronika Vítková Jarka Vykoupilová, Jitka Malíčková.
Poděkování: Obecní úřad Veverská Bítýška, Divadlo Kolárka Blansko
Premiéra: 28.4. 2018
****
Věnováno těm, kteří (se) hledají.
A mořským koníkům.
Foto z inscenace: Marcela Hájková
****
Soubor vznikl na jaře roku 1996 ze skupinky kamarádů z Bítýšky a okolí. Jako první „divadelní pokus“ byla zvolena původně filmová povídka Miloslava Šimka „Až příjde Komenská !“. V roce 1997 přichází do divadla režisér Pavel Vašíček, který nám zůstal věrný až do dnešních dnů. Prkno se každý rok aktivně zúčastňuje postupových soutěží, kde sbírá individuální ocenění za herecké výkony, režii a díky kapele Pavla Helana i za hudbu. Máme za sebou i netradiční hraní na hradech a zámcích, v protiatomovém krytu, v lesním divadle nebo na náměstích krásných měst jako jsou Slavonice a Telč. Pochlubit se můžeme také účinkováním v Polsku. Z nejvýznamnějších hostů minulých let připomínáme fyzického básníka Petra Vášu, mima Michala Hechta, divadlo Husa na Provázku, divadelní spolek Kašpar, Jaroslava Duška, Annu Polívkovou nebo Jana Budaře. Divadlo Prkno je „hybatelem“ kulturního a společenského života v obci i v okolí, organizujeme letní kina, akce pro děti, kostýmované prohlídky hradu Veveří, karnevaly, módní přehlídky apod. V dramatických kroužcích se věnujeme nastupující divadelní generaci.
www.prkno.net/
****
Kateřina Rudčenková (1976) je uznávaná a ceněná česká básnířka, prozaička a dramatička. Absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka (obor Tvorba písňového textu a scénáře) a provozně-ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze. V roce 2003 obdržela německou básnickou Cenu Huberta Burdy. Za divadelní hru Niekur získala 2. cenu v dramatické soutěži Cen Alfréda Radoka za rok 2006, v roce 2008 ji uvedlo Divadlo Ungelt.
V roce 2014 získala její básnická sbírka Chůze po dunách Magnesii Literu za Poezii.
Drama: Frau in Blau (2004), Niekur (2006); vydalo nakladatelství Větrné mlýny, Brno 2007,
Čas třešňového dýmu (2007), Zpacifikovaná (2009), Štvanice (2015)
Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2019 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.