Ivan Vyskočil / HAPRDÁNS ANEB HAMLET PRINC DÁNSKÝ

Praha (Praha)

Akce se koná: 26.2.2019

Místo konání: Činoherní klub, Ve Smečkách 26, Praha 1

Web akce: http://cinoherníklub.cz

Podrobnosti:

Činoherní klub uvádí:
Divadelní sdružení Pohoda při Country Clubu Ranch / Hrádek nad Nisou
Ivan Vyskočil / HAPRDÁNS ANEB HAMLET PRINC DÁNSKÝ
Divadelní zkratka kde tragédie příjde zkrátka.
Režie a úprava hry: Jan Sladký / Hrají: Helena Svobodová, Jan Sladký, Antonín Raban.
Postavy které se v představení vyskytují: Princ Hamlet, král Claudius, královna Gertrůda, pan Polónius, Ofélie, Laertés, Rozenkranc a Güildenstern.

Slovo o hře.
Shakespearův Hamlet je největší a nejznámější tragédie, jaká kdy byla napsána. Co když to ale není tak úplně pravda? Co se stane, když se na Hamleta podíváme optikou současnosti? Pojďte i vy s námi najít ta správná vodítka a zjistit, jak to opravdu s tím Hamletem, Ofélií, Poloniem, Gertrudou a Claudiem vlastně bylo. Komický souboj s tragédií pana Williama Shakespeare nazvaný HAPRDÁNS neboli HAmlet PRinc DÁNSký ve zkratce, ve kterém by právě tragédie měla přijít zkrátka. Ivan Vyskočil jako autor této divadelní zkratky se nesnaží diváka jenom pobavit, ale také mu nastavuje zrcadlo dnešní doby. Takže hru můžeme nazvat nejen veselohrou, ale i břitkou satirou, upozorňující na nešvary dnešní doby. Představení samo se odvíjí v brechtovském stylu. To znamená, že jednotlivé postavy vystupují z děje a hovoří přímo k divákovi. Přenesme se tedy do Dánska na hrad Elsinor a pojďme společně rozpříst tuto historickou morbidní šlamastiku

Autor: Ivan Vyskočil (1929) - Odmaturoval v roce 1948, poté studoval režii a herectví na DAMU (1952). Po ukončení tohoto studia se rozhodl pokračovat ve studiích na Univerzitě Karlově, kde vystudoval psychologii a pedagogiku (1957). Během studií (1950 – 1957) působil v diagnostických ústavech pro mládež, ale došel přesvědčení, že stát nemá zájem mladým „vyvrhelům“ pomoci, ale spíš je udržovat jako odstrašující příklad vůči němuž se „my dobří“ můžeme pohodlně vymezovat. Kariéru psychologa opustil a věnoval se čistě divadlu a jeho experimentálnímu výzkumu.

Činoherní klub uvádí: Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2019 se uskutečňuje za finanční podpory MK ČR.
Vstupné: 90,-Kč / Začátek: 19:30