Ateliér Viléma Štvaného_Scénografie a režie s Kamilou Polívkovou

Praha (Praha)

Akce se koná: 30.3.2019

Místo konání: Vila Štvanice, 10 - 17 hodin

Web akce: http://www.vilastvanice.cz

Podrobnosti:

Kapacita: 15 lidí

Cena: 600 Kč / 500 Kč snížené vstupné

PROSTOR A PŘÍTOMNOST

Setkání s Kamilou Polívkovou vám přiblíží uvažování o scénografii v úzké spojitosti s režijní koncepcí a práci s přítomností herce v prostoru. Důraz je kladen na užití minimálních prostředků a dosažení maximálního efektu v rámci možností, které daný prostor sám o sobě nabízí. Podstatnou součástí workshopu bude studie proměn prostoru v součinnosti s divadelním svícením a krátký úvod do problematiky jevištního provozu tzv. nezávislé scény.

Ateliér s Kamilou Polívkovou bude praktický a proběhne v sálu VILY Štvanice. Zveme i méně zkušené divadelníky - a to nejen scénografy, ale i režiséry, kteří se musí potýkat s realitou svého divadelního zázemí.

Kamila Polívková, scénografka a režisérka vytvořila kostýmní výpravy a scénografie k desítkám českých i zahraničních inscenací, z nichž mnohé získaly řadu ocenění a hrály se na významných mezinárodních festivalech i scénách. V letech 2004-2012 působila v Pražském komorním divadle (Divadlo Komedie) pod vedením Dušana D. Pařízka, se kterým od ukončení jeho činnosti v Praze pravidelně spolupracuje v německy mluvících zemích (Německo, Rakousko, Švýcarsko). Jako režisérka debutovala v Pražském komorním divadle (Víra, láska, naděje, SAM), v současnosti působí jako kmenová režisérka Studia Hrdinů (Den Opričníka, Skugga Baldur, Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny) Kromě toho pravidelně spolupracuje s brněnským HaDivadlem (Macocha), v Divadle Komedie inscenovala hru Konzervativec a čeká ji práce pro Národní divadlo Praha a Národní divadlo Bratislava. Kamila Polívková získala spolu s herečkou Terezou Hofovou za divadelní adaptaci Sjónova románu Skugga Baldur Cenu divadelních novin v kategorii Alternativní divadlo sezóny 2015/2016.

V průběhu bude zajištěno drobné občerstvení. Více informací na ateliery@vilastvanice.cz